Jaki wybrać najlepszy papier toaletowy

jaki papier toaletowyWybranie dobrego papieru do toalety jest bardzo ważne z wielu powodów. O tym jaki konkretnie a zarazem najlepiej wybierać papier toaletowy właśnie w tym temacie. Powinniśmy zwracać uwagę na kilka elementów dotyczących tego produktu – aby był on zarówno użyteczny jak i komfortowy.

Jaki papier toaletowy jest najlepszy – szczególną uwagę przy wyborze tego typu produktu trzeba zwracać na ilość warstw jaka tworzy poszczególny listek papieru toaletowego. Im listek ma więcej warstw tym jest on bardziej trwały na uszkodzenia. Także papier toaletowy składający się z większej ilości warstw papieru będzie mniej twardy, gdyż każda osobna warstwa ma swoją siłę sprężystości.

Po za samą ilością warstw bardzo liczy się także jego długość. Im jest on dłużysz to starczy oczywiście na więcej czasu. Trzeba pamiętać że nie ocenia się papieru po wyglądzie zewnętrznym, gdyż często warstwy papieru są napuszone i luźno nawijane na rolkę aby było go mniej, mimo dużej obojętności.

Papier toaletowy powinien być wykonany z delikatnego papieru, nie posiadać w sobie szorstkości – papiery makulaturowe są niedobre, gdyż są bardzo szorstkie, mało odporne przez niską ilość warstw i mało wydajne. Papier dobrze gdy ma w sobie wypukłości, to zapewni jego większą skuteczność niż zwykłe niewypukłe i gładkie powierzchnie.

Szczególną uwagę warto zwracać na długość rolek papieru toaletowego a nie ich objętość. Także na uwagę zasługuje sama tekturowa rolka na której jest nawijany papier. Wielu producentów stosuje rozwiązanie polegające na wkładaniu dużej rolki tektury z dużym otworem.

Takie rozwiązanie stosują po to, aby rolka wydawała się znacznie większa niż jest na niej w rzeczywistości papieru toaletowego. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupować papier pakowany w większej ilości niż pojedyncze sztuki. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Zawsze zwracam uwagę na dwie rzeczy – ilość listów oraz ilość warstw. Stargard to minimum 200 listów w 3 warstwach. Też jak paczki są po 24 sztuki jest taniej niż takie po 4 czy 16. Swoją drogą i tak papier jest bardzo bardzo drogi jak kosztuje 14 zł za 24 sztuki takiego jak piszę. Ale trudno trzeba to trzeba.

    Kinga Swarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.