Jaki portfel wybrać

portfel dla facetaWybranie dobrego portfelu jest bardzo ważne dla wygody jego właściciela. Wszystkie portfele można podzielić na proste grupy, takie jak męskie oraz damskie a następnie na rozbudowane z wieloma przegródkami oraz te najprostsze typu portmonetkowego.

Najlepsze i o największej ilości możliwości to oczywiście te, które są rozbudowane i mają wiele podziałek. Bardzo ważne jest to, aby miały one zarówno przegródki na banknoty jak i osobną zamykaną kieszeń na monety drobne. Przegródki na banknoty powinny być co najmniej dwie. To ułatwia segregację pieniędzy i ich szybkie odnajdywanie.

Kolejna sprawa to dodatkowe bardzo przydatne przegródki na karty kredytowe oraz dowód osobisty. To bardzo potrzebne elementy w każdym lepszym portfelu. Takich przegródek powinno być minimum 3. Następnie warto zwrócić uwagę na pole z przegrodą lub kartą mającą na sobie przezroczystą ściankę – tam można chować fotografie bliskich osób czy inne dane z jakich się korzysta, na przykład widoczny rozkład jazdy danej komunikacji, często używane numery telefonów i inne dane jakie mogą być przydatne zawsze pod ręką.

Cały portfel powinien być zamykany na zatrzask, rzepa lub zamek. To zabezpiecza przed luzem a tym samym wypadaniem z niego jakiś rzeczy. Miło gdy przegródka na banknoty co najmniej jedna ma zamknięcie także na zamek błyskawiczny. Przydatne może być też kółeczko do możliwości zaczepienie do łańcuszka portfelu. To może zabezpieczyć go przed kradzieżą.

Po za tym zawsze te wykonane z prawdziwej skóry lub z co najmniej grubego materiału znacznie dłużej działają bez usterek niż te wykonane z mniej odpornych tworzyw na zniszczenia. To w zasadzie wszystko co powinien spełniać prawdziwie dobry i praktyczny portfel. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Zgadzam się z autorem artykułu. Wybór portfela nie jest taki prosty i zdecydowanie warto postawić na model skórzany. Sam mam portfel Barona od ponad dwóch lat i bardzo sobie chwalę. Jest solidny i jak na razie nie wygląda na to, żeby miało się coś z nim stać.

  2. Ja tam mam od lat portfel ze skóry syntetycznej. Powód jest prosty jestem wegetarianinem i nie pozwolę aby mordowano dla mnie zwierzęta do jedzenia czy na materiały użytkowe. Dlatego mam z grubej sztucznej skóry i jest bardzo dobry już wiele lat.

    Midrs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.