Jaki licznik rowerowy jest lepszy – bezprzewodowy czy z kablem

licznik roweru jakiWybranie licznika rowerowego można rozstrzygać pod względem posiadania przez niego przewodu lub modelach bezprzewodowych. Aby wybrać najlepszy licznik dla siebie warto przeczytać zarówno zalety jak i wady takiego typu liczników rowerowych. Każdy z tych typów ma swoje mocne oraz problemowe strony.

Liczniki rowerowe przewodowe – sensor umieszczony jest na kablu przez co wizualnie rower wygląda wtedy gorzej. Kabel licznika może się urwać lub prze zbyt częste zginanie uszkodzić – tym samym licznik przestanie działać. Kabel wymaga dokładniejszego montowania. Zaletą licznika na kabel jest za do fakt, że są one znacznie tańsze a często i dokładniejsze przez brak zaszumień sygnału jakie mają te bezprzewodowe.

Liczniki rowerowe bezprzewodowe – cieszą się tym, że nigdy nie wystąpi żaden problem z fizycznym  zerwaniem łącza i są ładniejsze, bo nie ciągną się żadne kabelki od kierownicy do widełek roweru. Problem z nimi jest taki, że trzeba w nich stosować dwie baterie z czego krańcowe zużycie baterii od sensora często nie jest rejestrowane. Mogą pojawić się także zakłócenia w odbiorze danych z sensora na skutek zakłóceń elektromagnetycznych lub przez innych cyklistów mających podobne urządzenia.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zwracanie uwagi na to co posiada w sobie licznik i jakie ma rozwiązania technologiczne a nie czy jego sensor jest na przewód czy bez niego. Nie ma złotego środka i zdecydowanie najlepszego licznika pod każdym względem – dlatego trzeba wybrać taki, jaki będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem do własnych potrzeb.

Czujników liczników w przypadku uszkodzenia praktycznie nie da się wymienić od większości ich modeli – dlatego także nie warto przepłacać za urządzenia mające te same rozwiązania co inne tańsze danego typu. Zdecydowana większość tego typu urządzeń działa dokładnie i bez większych problemow technicznych – i w ich przypadku nie zawsze cena oznacza większą jakość – a często tylko bardziej znaną firmę. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Od wielu lat używam licznika przewodowego i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów. Te bez kabelka mają dwie wady a mianowicie trzeba ładować do nich aż dwie baterie oraz to że czasami mają zakłócenia przez co źle liczą dystans. Jak dla mnie lepsze puki co są na kabelek – no chyba że coś ulepszą z czasem.

    BikerMat

Możliwość komentowania jest wyłączona.