Jaką wybrać smycz dla psa

smycz dla psaWybór odpowiedniej smyczy dla naszego psa jest bardzo ważny. Smycz jest niezbędna gdy chcemy wychodzić z psem na spacery nawet gdy pies jest nam całkowicie posłuszny.

Obecnie w sklepach mamy bardzo szeroki asortyment smyczy dla naszych czworonogów, warto jednak przyjrzeć się im bliżej. W tym artykule o tym jaką smycz wybrać dla psa.

Jaka smycz dla psa – aby wybrać dobrą smycz trzeba zasięgnąć trochę wiedzy. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę że pies gdy idziemy z nim na spacer po obszarze zarówno zabudowanym jak i otwartym powinienem być zawsze na smyczy. Psa można prowadzać bez smyczy tylko i wyłączenie w ogrodzeniu własnej zamkniętej posesji. Gdy wychodzimy z nim poza mury własnego terenu musimy mieć zawsze psa na smyczy – tak nakazują przepisy.

Wybieranie dobrej smyczy dla psa zawsze powinno być wykonywane tak że myśli się o wygodzie zwierzaka. Do wyboru mamy wiele rodzajów smyczy, łańcuchowe, skórzane czy bębnowe. Dwie pierwsze charakteryzują się tym iż są to smycze z stałą długością – nie da się ich rozwijać ale za to są bardzo wytrzymałe. Tutaj już pojawia się pierwsza wzmianka o tym dla jakich psów są to smycze i do jakich warunków.

Otóż smycze z rzemienia i łańcuchowe są dla pasów większych które cieszą się większą siłą. Nawet duży pies nie jest wstanie zerwać takiej smyczy co jest ogromną zaletą. Te smycze także stosuje się wyprowadzając psa na miasto lub w obszarze zabudowanym – to dotyczy już zarówno psów małych jak i tych dużych.

Smycze z rozwijaną długością na bębenku są zbyt słabe na większe psy które mogą je zerwać jak i zbyt uciążliwe dla innych osób do stosowania w obszarze zabudowanym.

Smycze bębnowe czyli z regulowaną długością. Dobre do stosowania na mniejsze czworonogi oraz psy które są zawsze spokojne. Duży pies potrafi czasami zerwać taką smycz. Dobre do wyprowadzania psów na otwartym terenie aby dać mu większą swobodę ruchu na większym obszarze.

Smycze te powstały dla wygody właściciela. Jest to dobra smycz która daje nawet do 30 m rozwijanej taśmy dla psa. Jak widać to jaką smycz wybrać trzeba oprzeć na tym do czego nam dana smycz będzie potrzebna. Warto jednak pamiętać że bardzo ważne jest to aby żadna smycz nie drapała i zbyt mocno się ściskała psa za szyję. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.