Jaką wybrać najlepszą kierownicę do roweru

kierownica roweruWybór dobrej kierownicy do roweru jest bardzo ważny. Dobra kierownica musi spełniać szereg różnego rodzaju założeń technicznych i rozwiązań. O tym jaką kierownicę do roweru najlepiej wybrać jest napisane w tym artykule.

Jaką kierownicę do rezerwa wybrać – dobra kierownica do roweru to taka która będzie dla nas wygodna. Wybór dobrej kierownicy do roweru wcale nie jest łatwy gdyż jest bardzo wiele rodzajów różnych kierownic do rowerów. My skupimy się na takiej która jest najbardziej praktyczna i wygodna podczas jazdy. Wybór dobrej kierownicy powinien także pociągnąć za sobą posiadanie dobrego mostka do kierownicy.

Każdy mostek kierownicy powinien być regulowany na płaszczyźnie góra – dół, jest to bardzo ważne aby można było podnosić naszą kierownicę wyżej lub ją opuszczać. To znacznie wpływa na komfort jazdy – chodzi o wybranie dla siebie idealnej pozycji wysokości kierownicy rowerowej. Dobra kierownica rowerowa jest zawsze profilowana a nie zwykła rurką. Profil kierownicy powinien być wygięty w stronę kierowcy.

Kierownica powinna mieć wykrzywienie na uchwyty do kierowcy aby on nie musiał się garbić. To oczywiście dotyczy stylu jazdy dla wygody a nie sportowego. To jeśli kierownica ma bardziej zagiętą rurkę tym bardziej wpływa na komfort i sterowność roweru podczas jazdy. Sama kierownica powinna być wykonana z lekkich metali może to być karbon lub bardziej popularne i tanie aluminium.

Istotne jest to aby była one miej więcej taka szeroka jak nasz tułów – to także wpływa na komfort jej używania. Do samej kierownicy powinny być dołączone kapselki które zamykają jej otwory wlotowe – chyba że jest całą zabudowana stelażem motylkowym. Na kierownicy roweru musi być miejsce na montaż dodatkowych przyborów takich jak licznik, światło elektryczne, klamki, i biegi. Rączki jeśli nie są sprzedawane razem z kierownicą najlepiej wybrać piankowe.

Kierownica powinna być wybierana pod kolor roweru. Kolor metaliczny pasuje jednak do każdego koloru roweru, jest to tak zwany bezpieczny kolor. Zapraszam do następnych artykułów.

2 komentarze

 1. Jeżdżę na częściach Ritcheya tj. kierownicy, mostku już od jakiegoś czasu i bardzo sobie cenie tę markę, przede wszystkim jego wagę oraz wykonanie. W użytkowaniu daje nam wygodę i wytrzymałość. Niestety jest sporo podróbek dlatego trzeba uważać co się kupuje bo życie można łatwo stracić.

  Radek
  1. Jeszcze musicie popracować nad autoreklamą aby brzmiała bardziej naturalnie a nie jak zachwalenie z gazetki reklamowej. Wiadomo ze komentarz ten był sponsorowany bo jego brzmieniu.

   Kierownica czy mostek w zwykłej jeździe wykonany z dowolnego metalu nie ma prawa nigdy sam się zepsuć to nie części mechaniczne a zwykłe kawałki metalu. Nie trzeba przepłacać wystarczy kupić z aluminium taki jaki ma mieć profil i tyle – nawet najtańszy.

   Biker Radom

Możliwość komentowania jest wyłączona.