Jaką wybrać najlepszą czapkę na zimę

czapka zimaWybranie dobrej czapki na zimę jest bardzo ważne. Należy zwracać szczególną uwagę na jej wykonanie oraz zastosowany materiał. Czapka powinna skutecznie chronić przed zimnem oraz wiatrem – przez głowę ciało człowieka oddaje ogromne ilości ciepła, przez co jej dobra ochrona jest niezwykle istotna. Czapki o największej izolacji cieplnej są wykonane z wełny, bawełny, filcu lub w technologi termoaktywnej.

Bardzo ważne jest to, aby czapka nie miała dużych oczek przepuszczających powiew powietrza w postaci wiatru. Także grubość czapki na zimę ma duże znaczenie – powinny być one bardziej grube, gdyż stworzy to większą warstwę izolacyjną, oddzielającą zimno zewnętrzne lub porywy wiatru od głowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest posiadanie przez tego typu ubranie zakładki – zakładka pozwala regulować wielkość czapki oraz daje dodatkową osłonę na uszy.

Czapki zimowe muszą dobrze osłaniać uszy a najlepszym sposobem jest jej podwinięcie na ich wysokości. W siarczystych morzach można stosować zamiast czapek tradycyjnych kominiarki. One znacznie mocniej osłonią głowę oraz dodatkowo twarz, przez co utraci się znacznie mniej ciepła i będzie się czuło bardziej komfortowo.

Kominiarki termoaktywne potrafią uchronić przed każdym zimnem i wiatrem. Jest to idealne rozwiązanie podczas bardzo mocnych zim oraz długiego przebywania na dworze. Zimą lepiej sprawdzają się kolory ciemne – one wchłaniają promienie słoneczne przez co ich wewnętrzna temperatura jest odrobinę zwiększona. Jasne kolory są dobre do maskowania ale za to odbijają światło, przez co nie mają dodatniego indeksu cieplnego.

Przy wyborze czapek warto także zwracać uwagę na zewnętrzną warstwę – czy nie będzie się ona mechacić oraz szczególnie czy jest ona po założeniu dobrze dopasowana do głowy. Większość produktów tego typu jest elastyczna – ale i tak mogą trafić się za luźno siedzące na głowie lub zdecydowanie za ciasne. Czapka powinna być wygodna i nie może sprawiać dyskomfortu podczas noszenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.