Jaką wybrać czapkę na zimę

czapka zimaCzapka jaką będziemy nosili na głowie jest zabezpieczeniem przed przeziębieniem oraz przewianiem. Czapki także chronią nas od wymarznięcia i niekomfortowego poczucia chłodu. To aby wybrać dobrą czapkę nie powinno sprawiać nikomu problemu.

Warto jednak napisać kilka słów o czapkach jakie spełniają w zupełności wymagania potrzebne do bezpieczeństwa oraz komfortu osoby jej posiadającej. W rzeczywistości marka czapki nie ma znaczenia co do jej przydatności – liczy się tylko kilka ważnych zasada o których poniżej.

Jaką czapkę wybrać – zacznijmy od tego że każda czapka ma nas chronić a nie tyle być ozdobą. Najogólniej należy wybierać czapki które są dwu warstwowe. Oznacza to że materiał w czapce składa się z dwóch warstw.

Warto wybierać grubsze czapki wykonane z naturalnych materiałów. Naturalny materiał przepuszcza tlen a nie pozwala uchodzić ciepłu. Istotna sprawa to także długość czapki. Powinny być one na tyle długie aby można było swobodnie zakładać je na zakładkę.

Dlaczego czapek nie dobieramy idealnie tak aby nie trzeba było ich podwijać – to proste nawijanie czapki chroni głównie nasze uszy oraz czoło przed mrozami i wiatrem. Jest to bardzo ważne. Czapka jaką nawiniemy w tej części składa się już nie z dwóch lecz 4 warstw a jest to wystarczająca ochrona.

Dobrze gdy czapka ma gładkie szwy – chodzi tutaj o dobre i wygodne dopasowanie się do głowy. Czapki na głowę nie powinny być obcisłe – prawda jest taka że obcisłe czapki osłaniają od zimna słabiej niż luźne oraz są znacznie mniej komfortowe.

Materiał na czapki powinien być rozciągliwy w granicach rozsądku. Na zakończenie dodam jeszcze raz że czapki powinny być z naturalnych materiałów, warto jak mają dodatkowe ochraniacze na uszy i kark. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Czapki dwustronne? owszem istnieją na rynku ale nie są zbytnio eleganckie, pasują do wszystkiego i do niczego :] lepiej znaleźć modną czapkę z odpowiednim krojem który będzie pasował do kształtu Twojej głowy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.