Jak zrobić zaproszenia ślubne

Jak zrobić zaproszenia ślubneZaproszenie ślubne można wykonać samodzielnie na wiele różnych sposobów. Dzięki szerokiej gamie dodatków oraz możliwości łączenia wyglądają często znacznie ładniej niż kupowane gotowe wzory ze sklepów.

W ten kreatywny sposób także można zaoszczędzić wiele gotówki – gdyż własne pomysły wychodzą znacznie taniej niż kupienie gotowych wzorów.

Aby wykonać piękne zaproszenie na ślub należy przygotować do tego kilka materiałów z jakich chcemy wykonać ten typ rękodzieła. Oczywiście przyda się jakiś grubszy rodzaj papieru a także pozostałe dodatki jakie chcemy umieścić na zaproszeniu. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju wstążki, kokardy oraz dodatki ozdobne czy różne zastosowanie papierów.

Niesamowicie przydatne okazują się także zestawy do wycinania różnych motywów jak i ozdabiania odciętych rogów kartki. Mogą się też przydać zestawy do wytłaczania wzorów.

Tego typu urządzenia są bardzo tanie a potrafią pięknie ozdobić każdy rodzaj papieru a co więcej są wielokrotnego użytku – przez co po zakupie będą nam służyć przez prawdopodobnie wiele lat.

Na początku należy przygotować kartkę na jakiej będzie treść zaproszenia – powinna być z grubszego papieru aby lepiej się prezentowała. Całą jej treść można nanieść na drukarce czcionką ozdobną lub ręcznie, jeśli ktoś umie ładnie pisać czy kaligrafować.

Następnie można ją dokleić do innego papieru ozdobnego jako wkładka lub przyozdobić go bezpośrednio o ile będzie składany.

Przy wykonaniu zaproszeń ślubnych zawsze bardzo pomocne są wcześniej wspomniane narzędzia do wycinania kształtów i wytłaczania. Także przydadzą się wstążki jakie można umieścić na całości zaproszenie lub jako forma do jego odpakowania.

W ostatnim czasie cieszą się także dużą popularnością rysunki wykonane przez parę przyszłego małżeństwa na zaproszeniu kredkami zwykłymi lub akwarelowymi – to dodaje bardzo dużej indywidualności ale też nie jest tak proste do wykonania.

Zaprażenia ślubne jakie wykona się samemu warto podkreślić, że faktycznie wychodzą znacznie taniej niż zakup gotowych wzorów a dodatkowo można zrobić je w taki sposób jaki się wymarzyło.

Postaraliśmy się wybrać naszym zdaniem najciekawsze materiały filmowe o tym jak zrobić coś takiego – zapraszamy także do napisania od siebie własnych pomysłów na te rękodzieła. Także polecamy nasze pozostałe tematy.

8 komentarzy

 1. Jakiś czas temu kupiłam sobie zestaw do robienia zaproszeń, wytłacza on wzory oraz wycina różne kształtne obrazki. Bardzo fajny i niedrogi a sprawdza się. Nawet myślałam czy nie robić ich zna zamówienie dla kogoś ale jednak w tym konkurencja jest za duża. Tak czy inaczej każdy może zrobić sobie ślubne na przykład też samemu.

  Pixelowa
 2. Ja razem z żoną zrobiłem na nasz ślub zaproszenia samemu, trochę było to ręcznej roboty a trochę pomaganie sobie zestawem do wycinania rogów w ozdobne kształty. Polecam wszystkim bo to także jest już taka robótka jaka robi przywiązanie i fajnie coś zrobić samemu. Koszta samodzielne nie są duże a wygląd jak się ładnie zrobi na pewno bardzo fajny.

  Andrzej
 3. Te na filmach wykonane są pięknie, genialne i sama bym takie chciała dla siebie. Może można zamówić takie u tych Pań z filmów. Świetna i bardzo ładnie wyglądająca forma a to jest chyba najważniejsze. Samej nie będę robić bo nie mam do tego drygu ale chętnie bym zamówiła o takim wyglądzie.

  Marlena
 4. Muszę powiedzieć że samemu też robiłam zaproszeni ślubne dla siebie i dla moich bliskich w potrzebie na takie rzeczy. I faktycznie wychodzą one pięknie jak się poświęci im chwile czasu. Potwierdzam że bardzo pomagają do tego narzędzia i wycinarki. Sama zrobiłam już ponad 500 zaproszeń i zawsze wszyscy są zadowoleni – przystrojone kokardkami, wytłoczeniami oraz z kilku różnych papierów. Super jak też dodaje się jakieś wstążki tego typu rzeczy.

  A znajomy nawet poszedł dalej – zrobił zaproszenia ślubne na desce z drewna – wypalona treść wypalarką – ale przez szablon to szło szybciej.

  Dorota Mazańska
 5. Jak brałam ślub to zamówiłam do zrobienia takie od osoby prywatnej jaka je robiła. Jestem bardzo zadowolona z jej pracy bo były śliczne. Płaciliśmy coś około 3 czy 4 zł za sztukę. Bardzo tanio w porównaniu z tym co widzieliśmy w sklepach a przecież praca też kosztuje nie tylko materiał.

  Olga kiwart

Możliwość komentowania jest wyłączona.