Jak zrobić wianek z kwiatów

Jak zrobić wianek z kwiatówWianek z kwiatów jest piękną dekoracją jaką można zastosować zarówno w różnych okolicznościach do ozdoby głowy jak i w innych miejscach aranżacji przestrzeni – na przykład na drzwiach czy oknach. Wianki kwiatowe wykonuje się różnymi metodami w zależności od stosowanych elementów.

W przypadku dy kwiaty posiadają dłuższe łodyżki a one same są dość elastyczne można je przeplatać, tak aby tworzyły litą całość okręgu. W innych przypadkach można dodatkowo zastosować drucik lub włókno do jakiego się doczepia nakręcane kwiatki. Często pomocny w wykonaniu wianka kwiatowego będzie też klej na gorąco lub kleje do drewna – gdyż są bardzo silne.

Już na początku warto zdecydować czy wianek mają budować żywe kwiaty czy może sztuczne. W przypadku żywych tego typu ozdoba będzie miała stosunkowo krótki czas przydatności – kwiaty te nie mogą pić wody i są przytwierdzone przez co całość będzie utrzymywała ładny świeży wygląd co najwyżej przez jeden dzień w umiarkowanej temperaturze otoczenia.

Sztuczne kwiaty mimo że nie maja w sobie tego czegoś z delikatności, to jednak ich dekoracja jest praktycznie niezniszczalna pod względem trwałości wyglądu. W przypadku kwiatów sztucznych zdecydowanie lepiej zastosować te mniejsze gdyż będą wyglądały znacznie bardziej naturalnie. Także świetnie prezentują się jaśniejsze kolory. Jako bazę do zakładania na głowę można zastosować opaskę – na niej bardzo łatwo jest umocować na różne sposoby te dekoracje.

W tym temacie postaramy się przedstawić naszym zdaniem kilka najciekawszych propozycji jak zrobić samemu tego typu ozdobę. Warto dodać, że do kwiatów żywych a szczególnie tych drobnych przed ich wykorzystaniem należy je dobrze opłukać lub znużyć w wodzie na kilka chwil – aby wyszło z nich wszystko to co pełza a nie chcieli byśmy nosić tego na głowie.


Zapraszamy do zobaczenia przedstawionych propozycji oraz do napisania własnych pomysłów jak wykonać taką ozdobę samemu. Te proponowane przez nas jak widać są bardzo proste do wykonania samodzielnie w domu. Nie zajmuje to wiele czasu a wygląda przepięknie gdy praca jest już skończona.

Pięknie się prezentują wianki jakie są splecione z różnych kwiatów. Im większa ich różnorodność tym piękniejsze efekty wizualne. Najłatwiej robi się wianki z kwiatów jakie mają długie i elastyczne łodygi. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za własne wyplatanie pięknego wianka na głowę.

6 komentarzy

 1. A powiem Wam że też widziałam nie tylko wianki z kwiatów ale nawet wersje jesienne z liści. Bardzo fajnie wyglądają takie u kobiet. Dawniej jak się miało mniej lat też plotło się wianki z koniczyny.

  Kwiaty we włosach
 2. Widziałem taki wianek z kwiatów ale tulipanów na długich łodygach. Pięknie spleciony pachnący na głowę. Bardzo uroczo wyglądał i jak ktoś ma ich dużo w ogródku to na jakąś specjalna okazję na pewno będzie cudny taki tulipanowy.

  DomowePrace
 3. Pamiętam jak w dzieciństwie się jeździło na wieś to zawsze wyplatałam wianki z różnych kwiatków polnych. Bardzo dobrze wspominam tamte czasy i beztroskie zabawy. Oby dzisiaj dzieci też mogły tak korzystać z uroków wsi.

  Angela
 4. Jak się na to wszystko patrzy to aż przypominają się słowa piosenki „kwiaty we włosach” – pięknie wyglądają wianki na głowie i genialnie się prezentują także na ślubie gdy je ma panna młoda. Bardzo mi się to podoba.

  Gosia
  1. Oczywiście jest to ładne ale tylko wtedy gdy jest pora roku na kwiaty i wianki. Natomiast zimą czy jesienią trzeba obejść się raczej bez tego mimo że można dostać je w kwieciarni – bo i tak nie pasuje jakoś to tak klimatycznie. Też mi się podobają takie rozwiązania.

   Adamadyn

Możliwość komentowania jest wyłączona.