Jak zrobić torebkę z koszulki

Torebka z koszulkiT-shirty to nie tylko popularne typu koszulek ale i dość wdzięczny materiał na zrobienie z już niepotrzebnego ubrania bardzo praktycznej i ciekawej w wyglądzie torby. Torby z tego z T-shirtów są bardzo praktyczne i mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach, na przykład na zakupy czy do szkoły.

W tym temacie dowiecie się jak zrobić torebkę z zwykłej koszulki, czyli przykładowo Tshirt-u. Torebka z koszulki idealnie nadaje się na wcześniej wspomniane zakupy – jest bardzo wytrzymała nawet na bardzo duże obciążenia – nie to co te wykonane nawet z grubego plastiku. Można także stosować ją do celów sportowych czy w wycieczkach turystycznych. W zasadzie możemy wpasować ją wszędzie w zależności w jakich barwach ją wykonamy.

Jej wykonanie jest proste a sam wygląd bardzo ciekawy, o ile wykorzysta się do niego jakiś ładny materiał (koszulkę) z wzorem, także typ samego włókna ma spore znaczenie w wyglądzie. Wielkość takiej torby jest zależna od wielkości wykorzystanej koszulki. A wiec im większą potrzebujemy torbę to należy użyć tym większego T-shirtu.

Warto dodać że należy wybierać te mocniejsze materiały i mało się mechacące. Często sztuczne materiały są znacznie mocniejsze i dodatkowo mniej podatne na odbarwienia. Podobne torebki można także robić na podstawie bluzy z krótkim lub obciętym rękawem – a wszystko po to aby tego typu torba była bardzo silna.

Wykonać samodzielnie torebkę z T-shitru można na kilka sposobów. Zarówno metodą bez szycia w ciągu około 2 minut jak i ładniejszą wersję z dodanymi dodatkami oraz obszyciami ucięć. Zdecydowanie warto wykorzystać ten pomysł gdyż torba nie jest jednorazowa i może ona służyć przez bardzo długi czas bez najmniejszych problemów.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze szybciej ładną torebkę to można wykorzystać także podkoszulkę bez rękawków. To znacznie ułatwi pracę – tylko trzeba zwracać na uwagę aby nie miała miejsca na szyje ze szpicem jak i aby one samo było dość szerokie. Miejsca na ręce już są wtedy ładnie obszytymi uszami torebki – wystarczy tylko zająć się jej dołem.

W ostatnim czasie ten typ dodatków cieszy się ogromnym zainteresowaniem i sami także polecamy wszystkim wykonanie czegoś takiego dla siebie. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Taką torebkę z koszuli robiłam już u siebie i muszę powiedzieć że wyszła całkiem fajnie. Jedyna wada to taka że gdy się nosi bardziej ciężkie zakupy to lubi się ona wypychać i już nie ma takiego super wyglądu.

  Kinga
 2. Wydaje mi się że na mniejsze zakupy taka torebka to całkiem fajne rozwiazanie. Może nie jest tak silna jak te z poliestru ale za to można ładną zrobić samemu. Jak najbardziej jest za zrobienie własnej torby z t-shirtu i chyba się za to zabiorę już niebawem.

  Milenka Swarzek
 3. Widziałem na zagranicznym kanale jak robią różne rodzaje toreb z t-shirtu – takie zarówno na zakupy jak i worki na kapcie a nawet siatki przez ramię. Super pomysł jak ma się już znoszoną koszulkę aby jeszcze ją do czegoś wykorzystać pożytecznego.

  Kalinek
 4. Nawet jestem za tym aby coś takiego wykonać dla siebie. Obecnie te torby na zakupy jakie się bierze ze sklepu są drogie, brzydkie i z reklamami tych sklepów a te z T-shirtu torebki wyglądają fajnie.

  Gosieńka
 5. Jak dla mnie rewelacja takie torby jakie powstają z niepotrzebnych już ciuchów. Ten pomysł z bezrękawnikiem także bardzo mi się podoba że jeszcze szybciej można zrobić sobie ciekawą torbę na przykład zakupową. A tan na filmie kolorowa wygląda przepięknie, aż wprowadza pozytywny nastrój jak się na nią patrzy. Bardzo ślicznie wykonana.

  Kawusia Anna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.