Przepis jak zrobić dobry tatar

Jak zrobić tataraTatar to danie dość popularne w różnych kręgach kulturowych. Często jest one określane pożywieniem wyższych sfer mimo że jest przygotowanie jest proste a forma bezsprzecznie dość ordynarna.

Mimo wiele kontrowersji tego typu pożywienie ma liczne rzesze zwolenników na niema całej szerokiej ziemi.

W tym temacie dowiecie się jak zrobić bardzo smaczny tatar na różne sprawdzone sposoby – czyli danie dość popularne na świecie jakie ma dużą ilość różnych odsłon smakowych oraz bazy z jakiej się je wykonuje. Wykonanie jest proste i zawsze pokazane od podstaw. Zrobienie tatara nie zajmie wiele czasu a może zachwycić ładnie podane na stole jego zwolenników.

Warto pamiętać że sposób podania często decyduje także o tym czy zje się danie ze smakiem, musi być to ładne z wyglądu i harmoniczne skomponowane a nie rozbabrane lub źle ozdobione – akurat w przypadku podania tatara do jedzenie ma to bardzo mocne znaczenie.

Do tatara można stosować różne przyprawy, można dodawać wszystko co się lubi w tego typu smakach. Warto pamiętać także że zawsze powinno się dać do niego jajko. Idealnie pasują także świeże listki jakiś ziół. Może być to bazylia, roszponka a nawet rukola – to także jest zależne od upodobań smakowych. Także w samą sieczkę mogą być wmieszane suszone zioła oraz inne przyprawy, aby dodatkowo podnieść jego smak.W tym temacie przygotowaliśmy kilka propozycji na wykonanie tatara naszym zdaniem jaki najlepiej się prezentuje smakowo. Warto zobaczyć je wszystkie i wybrać najbardziej dopasowaną do własnych potrzeb – przypominamy że modyfikacja składu jest jak najbardziej dozwolona.

Nie zapominajmy także o ładnym wyglądzie całości podawanego dania – świetnie się one prezentują z dodatkami smakowymi w podobnej formie co danie główne oraz z ubarwieniem czegoś zielonego. Zapraszamy do kolejnych smacznych tematów w serwisie.

9 komentarzy

 1. Tatar jest bardzo popularny, wiele restauracji go ma w swojej ofercie. Także nigdy go nie jadłem bo jakoś nie mógłbym się do niego zmusić. Ale skoro jest tak popularny to znaczy że wielu osobom smakuje.

  Gniewko
 2. Dla mnie nie jest do pojęcia jak można jeść surowe mięso i jeszcze w dodatku dodane do tego surowe jajko. Wiem że wiele osób coś takiego wybiera ale dla mnie to jest odpychające. Ale wiem że to kwestia gustu.

  Kaprsy
 3. Jadłam coś takiego w restauracji i co prawda nie jest to danie dla mnie jakie będę powtarzała ale mój facet lubi czasami. Kwestia smaku.

  Kowalik Anet
 4. pyszne, tylko ludzie mają zakaz wjazdu w głowie.Owoców morza tez wielu nie lubi, ale czy to jest dowód na to , ze są złe czy niesmaczne? Nie to ludzie blokują sobie głowy stereotypami.

  epit
  1. Jeśli ktoś czegoś nie lubi to jest to dla niego niesmaczne i oznacza że jest niesmaczne personalnie. Stereotyp to nie kwestia smaku tylko poglądów. A jedzenie mięsa surowego nie może być zdrowe a jest obrzydliwe.

   Premix
 5. Skutecznie i ten pierwszy film genialnie to zrobili. Skutecznie zrobiła super przepis a pierwszy jest bardzo ładnie podany i mnie zachęca już samym wyglądem. Bardzo dobrze dobrane przepisy, sama spróbuję kilka z nich.

  Gosławka

Możliwość komentowania jest wyłączona.