Jak zrobić sorbet

jak zrobic sorbetJak zrobić sorbet czyli pyszny owocowy zimny deser w sposób błyskawiczny. Na początku będziemy potrzebowali dwóch strunowych woreczków. Do wykonania sorbetu potrzeby będzie 100% prawdziwy sok owocowy (z dowolnego owocu jakiego się lubi) jaki następnie wlewa się do małego woreczka strunowego lub innego jaki będzie szczelnie zamknięty.

Do większego worka strunowego lub dowolnego jaki można będzie szczelnie zamknąć należy włożyć sporo lodu oraz należy dodać około szklanki soli i wody a także włożyć mniejszy worek z zamkniętym sokiem – to znacznie przyspieszy oddawanie zimna na sok znajdujący się w osobnej torebce.

Kolejnym krokiem jest potrząsanie dużym workiem przez kilka minut. Bardzo szybko w ten sposób pyszny sorbet owocowy będzie gotowy do spożycia. Następnie sorbet gotowy wyjmujemy z torebki i już jest gotowy do nakładania do filiżanek czy na talerzyk. Wykonanie takiego owocowego sorbetu powinno zająć nie więcej niż 5 minut czasu łącznie. To bardzo smaczne i szczególnie polecane dla ochłody. Warto wykonać i napisać jak wyszło i smakowało. Sorbet można także zrobić na bazie zblendowanego owocu i włożeniu masy szczelnie zamkniętej dzień wcześniej do zamrażarki.

3 komentarze

  1. Robiłam na trochę innej zasadzie podczas lata. Bardzo dobre i orzeźwiające. Można nawet robić lody podobnie.

    Nowosad
  2. Zrobiłem swego czasu tak samo i jest faktycznie smacznie. Znaczy sposób robienie akurat tego nie ma znaczenia bo liczy się produkt czyli sok w 100% pełny i po prostu jego mrożenie.

    kresek
  3. Fajowe są sorbety, najbardziej lubię truskawkowe i wiśniowe. Malinowe też polecam bo mają bardzo fajny delikatny smak. Jakoś cytrynowe i pomarańczowe mi nie przypadły do gustu wole słodsze i delikatniejsze wersje tego pysznego deseru.

    Amaranti

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.