Przepis jak zrobić krówki – słodycze i cukierki

Słodycze KrówkiKrówki to bardzo popularne słodycze o wyjątkowym smaku jak i konsystencji. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych cukierków dostępnych w sklepach.

Warto więc nauczyć się samemu je robić – będą wtedy jeszcze lepsze.

Do wykonania będzie nam potrzebne około 2 szklanek cukru oraz tyle samo mleka. Co do cukru można oczywiście zmniejszyć jego ilość. Następnie cukier wanilinowy lub waniliowy. Kolejny składnik to około połowa kostki margaryny. Przydadzą się także z 2 do 3 łyżek oleju. Wszystko to należy mieszać na sporym ogniu aby uzyskało barwę typową dla krówek czyli brązową. Kolejny krok to przelanie ciekłej gotowej masy do foremek i wstawienie jej do lodówki.

Całość jest już gotowa po wyjęciu z lodówki do jedzenia. Przepis można modyfikować i na przykład dodawać do nich orzechów lub migdałów a nawet wiórek kokosowych. Także składniki można dowolnie zmodyfikować do własnych potrzeb.

Ich zrobienie jak widać jest bardzo proste i przepis wcale nie jest skomplikowany ani drogi. Warto więc wykonać te cukierki samemu – o tym jak wykonać krówki dowiecie się z polecanych przez nas filmów.

Jeśli ktoś zna jakiś inny przepis także godny polecania to zapraszamy do jego podania. A jeśli próbowaliście tych polecanych przez nas to także napiszcie jak smakowało.

Warto dodać że cukierki krówki można przechowywać przez dość długi czas o ile są dobrze zabezpieczone – dobrze sprawdzają się papierki kuchenne jak i folie – mogą być także przechowywane w lodówce z czego trzeba je szczelnie zamknąć aby nie przechodziły innymi zapachami tego miejsca.

5 komentarzy

 1. Krówki uwielbiam, szczególnie jak są takie bardziej już skruszałe i twardsze. Na pewno sama je zrobię dla siebie, może akurat będzie super.

  Kinger
 2. Nawet nie wiedziałam że tak łatwo zrobić samemu takie fajne słodycze. Muszę się zabrać do ich przyrządzania bo zawsze lubiłam tego typu smaki. Dzięki za filmik.

  Kuchenny szpagat
 3. Chyba jadłem co podobnego u znajomych. W smaku faktycznie bardzo fajne ale niestety bomba cukrowa przez co raczej dla zdrowia nie będzie to za bardzo wartościowe.

  Rukolowa
 4. Cukierki krówkowe są super, zawsze szukam ich w sklepie najlepiej takich jakie będą już takie twardsze i chrupiące. Nie lubię tych ciągnących za sobą karmel. Świetny przepis i na pewno go szybko wykorzystam,

  Magada
 5. margaryny???? chyba masla! nie po to robie swoje slodycze, zeby byly taka sama trucizna jak sklepowe

  banana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.