Jak zrobić przenośną ładowarkę do telefonu

Przenośna ładowarka telefonuW wielu sytuacjach może się zdarzyć że będzie przydatna jakaś nietypowa ładowarka do telefonu o szerszym spektrum zastosowań – na przykład jeśli nie poosiadamy przy sobie oryginalnej lub się po prostu nam się ona zepsuła.

Wtedy może nam pomóc umiejętność zrobienia samemu takiego urządzenia do ładowania telefonu z prostych komponentów.

Ładowarka do telefonu jaką zrobimy w ten sposób jest mobilna i może być idealnym rozwiązaniem na wycieczki turystyczne, tam gdzie nie mamy dostępu do gniazdek elektrycznych.

Telefon będzie za jej pomocą ładowany po przez baterie typu AA, jakie faktycznie łato kupić niemal wszędzie – baterie te mogą być oczywiście także akumulatorkami.

Ładowarka przenośna do telefonu jaką sami zrobimy na bazie tego poradnika jest całkowicie bezpieczna i nie ma szans na spalenie telefonu. Ilość naładowań telefonu na bateriach jest oczywiście zależna od mocy tych baterii względem pojemności zamagazynowania przez nie energii.

Przenośna ładowarka do telefonu jaką wykonamy to urządzenie faktycznie bardzo zbliżone swoim działaniem to powerbanków – czyli źródeł energii doładowujących telefon – z tą różnicą że tutaj mamy jako zasilanie wymienne baterie paluszkowe.

Bardzo fajne dwa filmy na temat tego, jak zrobić ładujące energię urządzenie do dowolnego telefonu lub smartfonu. Wykonanie jest proste i jak wcześniej wspomnieliśmy bezpieczne dla własnego urządzenia. Zdecydowanie jeśli ma się problemy z energią to warto samemu wykonać sobie taką ładowarkę i z niej korzystać.

Faktycznie to nie jest nic trudnego, wystarczy tylko odrobina pracy na bazie polecanych filmów. Jeśli ktoś może do nich dodać coś więcej to zapraszamy do komentarzy oraz do kolejnych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. W dzisiejszych czasach patrząc na taką ładowarkę dochodzę do wniosku że już lepiej kupić powerbank jakiś większy i mieć to bardziej estetyczne oraz skonsolidowane.

  Pixel
 2. Faktycznie jak dawniej nie było powerbanków to było naprawdę dobre rozwiązanie. No chyba że w warunkach obozowych czy terenowych trzeba coś samemu zorganizować to jak najbardziej taki pomysł wydaje mi się dobry.

  Kryspin
 3. Ten wynalazek nie jest taki zły, zobaczcie że jak by go ładnie obudować to jest nawet bardziej w wielu przypadkach praktyczny niż typowy powerbank. Pomysł bardzo dobry tylko warto by go jakoś ładnie wykonać aby z wyglądu był całkiem też niezły. Dobry przepis na przydatne rzeczy taka ładowarka przenośna z baterii.

  Marcelo
 4. Muszę przyznać że taka ładowarka na baterie by się niejednokrotnie przydała podczas wyjazdów pod namioty nad jezioro jakie uwielbiam. Wtedy zawsze wyłączam telefon do czasu aż nie jest potrzebny. Jak bym miała takie coś to bym nie martwiła się że rozładuję go i będzie zonk. Bardzo przydatna rzecz, a może są takie na baterie w sprzedaży, może ktoś coś wie na ten temat.

  Kawaszal
 5. Całkiem spoko pomysł z takim rozwiązaniem. Mi się podoba i może jak znajdę chwile czasu to nawet takie sobie przygotuję. Fajnie że ktoś pokazał jak to wykonać od podstaw. Lubię takie dzierganie rzeczy użytecznych.

  Topograf
 6. Fajna sprawa, tak jak pisali inni już trochę nieaktualna (ze względu na powerbanki), aczkolwiek dla osób lubiących proste majsterkowanie czemu nie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.