Jak zrobić przedłużacz elektryczny

przedluzacz elektrycznyPoradnik jak zrobić przedłużacz elektryczny. Samemu można wykonać dowolnej długości przedłużacz zarówno ze wtyczką tradycyjną jak i uziemieniem. Przedłużacze elektryczne mogą być także przystosowane do różnej siły napięcia. Aby zrobić coś takiego samemu, należy zaopatrzyć się w wtyczkę oraz gniazdko kabla a także oczywiście sam przewód jaki będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb – zarówno pod względem długości jak i elastyczności i grubości.

Następnym krokiem jest obcięcie końcówek kabla w taki sposób aby swobodnie wystawały końcówki miedziane. Kolejnym krokiem jest ich zamocowanie w wtyczkach i gniazdku tak aby odpowiadały sobie w szeregu. Końcowy efekt to skręcenie wtyczek i to wszystko. Zrobienie samemu przedłużacza jest bajecznie proste i czasami taka umiejętność może być przydatna także w naprawach tego typu rzeczy.

2 komentarze

  1. Genialna spraw, samemu zawsze warto zrobić. Pierwsza sprawa potwierdzam że w przypadku dobrej roboty jest taniej samemu. Sprawa druga to fakt że uczy się majsterkowania i łatwiej naprawić przedłużacz czy inny przewód samemu jak rozumie się jego zasadę działania. Dlatego jak najbardziej polecamy także naukę robienia samemu komponentów elektrycznych. I wcale nie uderza to w interesy sklepów a nawet jest bardziej dla nich bo komponenty też są ze sklepu. A gotowce są zawsze średniej jakości robione masowo.

    Elektra-bekum
  2. Samemu także robiłem dawniej przedłużacz do podłączenia „siły” i wyszedł znacznie taniej niż gotowe ze sklepu. Jak najbardziej podobają mi się takie poradniki.

    Wizyt-slove

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.