Jak zrobić ombre hair

Obre HairOmbre Hair to nic innego jak nazwa stylizacji wykonanej na włosach polegającej na rozjaśnieniu końcówek włosów lub potocznego ich podpalania kolorem. Z reguły Ombre hair polega na rozjaśnieniu końcówki, choć w przypadku jasnych włosów można także wykonać ich zaciemnienie.

Do wykonania takiej stylizacji można posłużyć się gotowym zestawem ze sklepu lub przygotować go samemu. Ombre można także określić jako gradientowanie kolorów – czyli ich stopniowa oraz płynna zmiana ku brawie jaśniejszej lub ciemniejszej. Gotowy zestaw pianki lub płynu należy nakładać na miejsce włosów od miejsca gdzie mają zostać one rozjaśnione lub przyciemnione.

Im bliżej końcówki włosów tym większa ilość powinna być nakładanego preparatu aby działanie było mocniejsze.

Należy zawsze przed wykonaniem obre hair dokładnie zapoznać się z instrukcją gotowego produktu – szczególnie ile czasu ma być on nałożony oraz jak prawidłowo go rozprowadzać. Także w jaki sposób go usunąć. Samemu można wykonać obre za pomocą wody utlenionej lub czegoś o zbliżonym do niej działaniu – jednakże efekt może być mniej spektakularny i kontrolowany a włosy przesuszone.

Czy wiesz jak prawidłowo zrobić dobre OMBRE hair – jeśli nie to przygotowaliśmy dla ciebie kilka sprawdzonych propozycji, jakie naszym zdaniem wydają się najciekawsze. Za pomocą tych porad osiągniesz nadanie własnym włosom specjalnych refleksów po przez rozjaśnienie ich końcówek lub często też nadanie im po prostu zupełnie innej barwy niż pozostałym włosom.

Ombre jest bardzo fajnym rozwiązaniem jeśli ktoś chce zmienić własny wygląd na coś nowego a często nawet zaszaleć ze stylizacją wyglądu fryzury. Wiele osób stosuje na końcówkach zupełnie inne barwy – nawet często takie jakich nie ma w naturze, aby jeszcze bardziej zaakcentować samą siebie.

Ombre hair można robić na różne sposoby na włosach – jest bardzo szeroka gama różnych barwników do włosów od henny, po przez typowe farby lub pianki czy nawet wody utlenione jakie niestety mogą jak wcześniej wspomnieliśmy szkodzić włosom.

W tym temacie dowiesz się jak się zabrać za coś takiego na jeden ze wielu sposobów. Warto to zobaczyć, aby zrobić taką stylizacje. Zapraszamy do zobaczenia oraz do pozostałych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. Sama jakiś czas temu także sobie zrobiłam, bardzo dobrze się z nimi czuję. Akurat u mnie żądnych wielkich wariacji, rozjaśnienie końcówek wystarcza.

  Milenka
 2. Może kiedyś nawet zaryzykuję z Ombre na włosach o jakiś niesamowitym kolorze błękitnym czy czerwonym. Mam chęć tak zobaczyć ale boję się reakcji otoczenia na tak kolosalną zmianę. Na pewno kiedy wypróbuję.

  Agnieszq
 3. Ładnie wyglądają takie ombre na włosach ale nie każdemu typowi urody to chyba pasuje. Tak czy inaczej mi się podobają i sama muszę też takie wypróbować.

  Kawka
 4. Pięknie wyglądają te propozycje jakie pokazują na filmach. Bardzo mi się podobają takie rozwiązania przez co na pewno też sobie zrobię. Przy okazji zasubskrybowałam sobie wszystkie proponowane kanały a mi mi tam. Na pewno dowiem się jeszcze wiele fajnych porad stylistycznych. Dziękuję za temat.

  Irena Lazur
 5. Widziałam kilka dni temu kobitę na mieście jaka miała super wygląd, marchewkowe końcówki z przeplotami błękitnymi. Nie wyglądało to dziwnie ale wręcz super, było to bardzo dobrze zrobione a nie niechlujnie czy bez zaplanowania. Bardzo mi się podobają takie silne akcenty, to jak super ozdoba przecież jest na głowie.

  Owaseńka

Możliwość komentowania jest wyłączona.