jak zrobić naszyjnik

Jak zrobić naszyjnikNaszyjniki to piękne ozdoby każdej kobiety, jakie mogą mieć setki różnych wyglądów oraz rozwiązań wizualno technicznych. Aby zrobić samemu piękny naszyjnik należy przygotować do tego kilka niezbędnych materiałów.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że co do tego jest bardzo szeroka gama dodatków do wyboru. Mogą być to linki, rzemienie, koraliki czy plecionki oraz setki innych elementów z jakich można samodzielnie wyczarować piękną ozdobę.

Przed wykonaniem własnego naszyjnika warto przemyśleć jaki będzie nam najbardziej odpowiadał oraz jakie materiały chcemy wykorzystać do jego zrobienia. W ostatnim czasie szczególną uwagę budzą wyroby biżuteryjne z zastosowaniem rzemyków naturalnych wraz z większymi elementami w postaci zawieszki.

Także coraz większą sławę zdobywają bardziej zdecydowane naszyjniki, jakie są bardzo dobrze widoczne nawet z daleka – szczególnie chodzi o duże zawieszki o tak zwanym zdecydowanym charakterze.

Jeśli chce się samemu wykonać naszyjnik można także skorzystać z gotowych zestawów, jakie służą do robienia biżuterii. Z reguły będą w nich już linki, plecionki oraz rzemienie a także koraliki – nie jest to jednak zestaw z jakiego można zrobić bardzo szeroką gamę różnych wizualnie naszyjników gdyż ich zasobność jest dość mocno ograniczona bardziej do wykonywania kolczyków.


https://www.youtube.com/watch?v=AAcp9BRi2Lg

Warto także zwrócić uwagę na sklepy jakie sprzedają komponenty do wyroby samodzielnie biżuterii – wtedy wychodzi ona często znacznie taniej niż nabycie gotowej (no chyba że niskiej jakości sprowadzanej z chin) a dodatkowo daje dużo satysfakcji z tego faktu, że robimy coś sami dla siebie i pod własnym gustem.

W sklepach tych jest bardzo szeroka gama wszelkiego rodzaju komponentów – jednakże naszym zdaniem warto postarać się wyszukać taki punkt, gdzie można obejrzeć ten towar na żywo a nie tylko kupowany przez internet – aby nie odbiegał wizualnie od zdjęcia.

Postaraliśmy się przedstawić w tym temacie kilka materiałów filmowych, jakie naszym zdaniem wydają się najciekawsze o robieniu własnej biżuterii w postaci naszyjników. Mamy nadzieję, że zainspirują one pomysłami oraz się spodobają.

Warto pamiętać, że nie trzeba się sugerować gotowymi rozwiązaniami jakie pokazują dane osoby, można swobodnie zaszaleć i nawet miksować pomysły. Zrobienie pięknego naszyjnika nie jest wcale takie trudne jak może wydawać się na początku. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. Uwielbiam samemu robić różne ozdoby w tym oczywiście także naszyjniki czy kolczyki. Mam do tego nawet spory zestaw elementów bo co własne jest zawsze niemal lepsze. Tylko uwaga na te stalowe elementy bo mogą uczulać – lepiej wybierać zawsze srebrne lub choć posrebrzane bo inaczej może być problem uczuleniowy na skórze.

  Adadekorada
 2. Teraz w modzie są takie duże naszyjniki z jakąś konkretną ozdobą. Dawniej były w modzie delikatniejsze wzory a teraz znowu te bardziej zdecydowane kształty. Jeśli ma ktoś talent do robienia samemu rękodzieła to zdecydowanie warto zrobić coś samemu, często jest to bardziej spersonalizowane do własnych upodobań niż gotowe wzory – lub wybrać produkt na zamówienie ale tedy jest znacznie drożej.

  Dekorady
 3. Muszę sama się też zabrać za coś takiego, bardzo mi się podobają wszystkie pomysły na te ozdoby. A co do wielkości faktycznie coraz większe są bardziej popularne. Sama mam taką dużą sowę zawieszkę, ale planuję też zdobyć inne ciekawe zawieszki.

  Renata
 4. Moja kobieta zrobiłem mi facetowi naszyjnik typu męskiego. Taki na rzemieniu zawieszka z metalu w kształcie orała. Jestem bardzo zadowolony. A zrobiła ją kupując w pasmanterii rzemienie oraz osobno zawieszkę. Wygląda super.

  Kazikowik
 5. Powiem tylko wooow, genialnie wyglądają te naszyjniki, piękna robota. Bardzo się skusiłam na zrobienie takich samemu, szczególnie ten większy jakiś jest bardzo klimatyczny. Bardzo mnie zaciekawiły ta własna biżuteria, coś pięknego.

  Agnieszka Nowicka
 6. Zrobiła swój pierwszy naszyjnik na bazie jednego z filmów i jestem zadowolona, może nie jest aż tak prześliczny ale to moja pierwsza zabawa z własną biżuterią. Ciesze się ogromnie że mam coś własnego i na pewno następne prace będą jeszcze lepsze bo mam wiele przemyśleń co do tego.

  Powiem tak, genialna zabawa jak robi się coś własnego i bardzo absorbuje to czas oraz uwagę. Jestem bardzo zadowolona z siebie.

  Martyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.