Jak zrobić mydło

Jak zrobić mydłoMydło można wykonać w całości samodzielnie. Aby je zrobić można skorzystać z wielu sprawdzonych sposobów. Mydło jakie zrobimy samemu może być zarówno tradycyjne, glicerynowe, żelowe lub dowolne inne z wybranymi przez siebie ulubionymi dodatkami oraz zapachami.

Na początku trzeba przygotować składniki jakie będą potrzebne do wykonania własnego mydełka. W przypadku tych tradycyjnych przydadzą się takie rzeczy jak: może być to masa glicerynowa, barwniki do mydła oraz olejki do mydła zapachowe bądź eteryczne, wodorotlenek sodu, tłuszcze płynne lub stałe jakie będą rozpuszczane. Można wykorzystywać dowolne dodatki jaki będą odpowiadały naszym gustom.

Kolejna sprawa to zmieszanie wszystkich składników w taki sposób, aby całość ładnie się ze sobą połączyła. Następnym krokiem oczywiście jest przelanie masy ciekłej do foremki i odstawienie całości do czasu aż zastygnie. Bywają różne szkoły co do tego w jakim czasie można używać mydła od jego zrobienia. Najlepiej wybrać dłuższy czas – nawet dać mu dwa tygodnie po wykonaniu zanim zacznie się z niego korzystać w kąpieli.

Zrobienie własnego mydła wychodzi znacznie taniej niż kupne ze sklepu a co więcej może mieć mnóstwo pozytywnych dodatków. Także jego skład oraz sama jakość jest większa a całość pod naszą kontrolą. Warto więc poznać te przepisy jak zrobić różne typy mydła samemu. Jeśli będzie robiło się je częściej to warto nawet zaopatrzyć się w specjale foremki do jego odlewania.

W tym temacie postaraliśmy się wybrać kilka naszym zdaniem najciekawszych sposobów jak zrobić mydło. Wykonanie jak widać tego jest proste i wcale nie zajmuje wiele czasu. Także na pewno każdemu się uda zrobić coś takiego samemu. Warto zwrócić uwagę że im większe ilości będziemy nabywać składników do wyrobu tym koszta składników wychodzą znacznie tańsze.


To bardzo fajny pomysł aby zrobić własne mydło, jakie będzie idealne i kreatywną ozdobą we własnym domu do zastosowania praktycznego. Także świetnie się one nadają do podarku dla znajomych. Zapraszamy do zobaczenia tych poradników oraz spróbowaniu wykonać ich samemu.

To się bardzo opłaca i daje wiele radości z możliwości dostosowania mydełka do własnych upodobań. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Muszę przyznać że chyba zacznę robić mydełko samemu bo te ze sklepu są coraz gorsze. mam wrażenie że sklepowe robią już tak miękki żeby się wymywały po kilku dniach używania nie to co dawniej. Na pewno wezmę się za zrobienie własnego.

  Iwet
 2. Obecnie mydła są tak drogie i tak miękkie że szybko się tracą że chyba samemu zacznę robić własne. Albo producenci zaczną robić lepsze jak dawniej albo niech ludzi sami zaczną sobie robić a firmy poupadają jak robią tylko niski produkt aby szybko się tracił. Na pewno się niebawem wezmę do zrobienia własnego. Dzięki za bardzo pomocny wpis.

  Inezka
 3. Witam serdecznie, kupiłam już niezbędne materiały do zrobienia własnego mydła. Też postaram się przeliczyć to wszystko jak będzie wychodziło – czy taniej będzie robić je samemu oraz jaką będzie miało one jakość mycia. Dzięki za materiał z instrukcjami jak się zabrać za to wszystko.

  Emilia
 4. Faktycznie trzeba będzie zabrać się samemu za zrobienie czegoś tego typu. Też jestem zwolennikiem tego co własne że jest lepsze. Na pewno wykorzystam ten pomysł za jakiś czas i sprawdzę jak sprawuje się własne mydełko. Robiłem już dawniej takie z żelu i one niestety są za krótko do wykorzystania – tak samo jak ze sklepu. Teraz pora na coś bardziej wytrwałego.

  IziMager
 5. Sama zrobiłam już wcześniej na kilka sposobów, wszystko wychodzi idealnie. Polecam te mydła tradycyjne z tego powodu że są do użycia na bardzo długi i bardzo skuteczne. Te żelowe czy glicerynowe znacznie szybciej się zużywają niż tradycyjna masa i być może słabiej działają. Genialny wpis i polecam zrobienie ich samemu wszystkim, na pewno będziecie zadowoleni.

  Misztela Kinga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.