Jak zrobić mrożoną kawę – Przepis

mrożona kawaMrożona kawa to pyszny napój jaki można przygotować na mnóstwo różnych sposobów. Może być to zarówno dowolny rodzaj lubianej kawy od czarnej przez sypaną po zbożową czy nawet cykorię. Dodatkowo sposób jej przygotowania także można także urozmaicać na kilka sprawdzonych rozwiązań.

Jeśli chcesz zrobić pyszną i mrożoną kawę, to właśnie przepisy dla Ciebie. Warto zobaczyć bo ten napój nie tylko pobudza ale i potrafi zdrowo orzeźwić – szczególnie latem. Mrożona kawa to idealny trunek na ciepłe okresy roku. Jest ona delikatniejsza w smaku i dodatkowo można do niej dodać wiele dodatków, jakie by nie pasowały w gorącym trunku tego samego rodzaju.

Popularnym dodatkiem do zimnej kawy bita śmietana, kostki lodów smakowych, lody tradycyjne a nawet rurki waflowe czy soki karmelowe czy o innym smaku. Jest to bardzo uniwersalny napój na różne okazje. Warto więc wiedzieć jak go dobrze wykonać aby smakował jak najlepiej.

https://www.youtube.com/watch?v=yr841F7v7Ak

O ile posiada się kostki lodów w lodówce to można je dodawać do chłodzenia napoju. Natomiast genialnym rozwiązaniem jest dodawanie lodów smakowych zamiast kostek lub bezpośrednie zalewanie ich kawą. Kawy nie trzeba wlewać do kubków natychmiast po zaparzeniu – może samoczynnie trochę ostygnąć aby lody utrzymały się w niej dłużej i miały lepsze rezultaty.

Także warto zwracać uwagę na to jaką samą kawę się stosuje. Przykładowo zbożowa lub cykoria mają mnóstwo wartości odżywczych i zdrowotnych i nie mają w sobie elementów szkodliwych, jak w przypadku mielonej czarnej i palonej. Warto także wspomnieć, że napój ten można podawać nie tylko w formie pitnej ale i deserowej w zależności od ilości użytych lodów.

Także pasują do niej inne dodatki takie jak miękkie owoce typu maliny czy truskawki lub owoce leśne lub soki smakowe. Także wiele osób dodaje do czegoś takiego kilka kropel czegoś mocniejszego, gdy kawa mrożona stanowi bardziej deser jako polewkę. Warto eksperymentować aby zrobić swój wymarzony smak. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie i wypróbowania przedstawionych przepisów.

5 komentarzy

 1. Swego czasu jak lato mocno przysoli to ja tam często robię sobie mrożoną kawę – tylko że nie taką zwykła z kofeiną ale inkę lub zbożową. Bardzo polecam bo super ochładza a i jest dość dobra dla zdrowia.

  Kos Madzień
 2. Są też takie specjalne szablony do sypania kakaem na bitą śmietanę czy do kawy. szablony te tworzą wzorki przez jakie się sypie. Polecam bo kosztują grosze a dają super efekty wizualne.

  Ineska
 3. Bardzo lubię mrożoną kawę, wiadomo że nie można pić za często ale jak jest upał to jak najbardziej fajnie tak się odświeżyć. Od siebie polecam kawę zbożową, ona jest faktycznie bardzo zdrowa i nikomu nie zaszkodzi. Inka też może być choć chyba jest trochę mniej wartościowa od zbożowej. Ewentualnie polecam cykorię.

  Kamilek
 4. Dodatek lodów do kawy to brzmi super. Mrożona nie musi być – dobrze jak już kawa jest mocno chłodzona. Też u mnie się sprawdza smakowo dodawanie jakiś zamrożonych owoców takich jak truskawki lub gęsty sok truskawkowy czy jakiś się tam lubi zamrożony na kostki smakowe. Oczywiście całość naturalna bez jakiś sztucznych rzeczy. Polecam.

  Kawaki
 5. Uwielbiam mrożoną kawę oraz jakieś ciasteczko do niej czy inny deser. Też super prezentuje się z lodami czy w jako polewa w lodach. Bardzo fajnie pokazane przepisy.

  Renia

Możliwość komentowania jest wyłączona.