Jak zrobić mozzarellę

Jak zrobić mozzarellęJak zrobić mozzarellę czyli pyszny ser jaki ma zastosowanie w wielu daniach i potrawach. Przepis na wykonanie w domu mozzarelli wcale nie jest skomplikowany a zdecydowanie będzie to lepszy produkt niż gotowe nabywane w sklepach – jakie często mają dość wątpliwą jakość.

Warto dodać że ten typ sera pochodzi pierwotnie z kuchni południowo włoskiej a dokładnie rejonu Kampani. Orginalnie powinien być on tworzony na bazie sera bawolic ale dopuszczalna jest także wersja na bazie mleka krowiego lub mieszanki.

Mozzarella to typ sera jaki przypadnie bardzo wielu osobom do gustu, tym bardziej że ma bardzo szeroki zakres zastosowań kulinarnych. W filmie dowiecie się dokładnie jak wykonać zgodnie z przepisem ten produkt w domowych warunkach. Wyjdzie on znacznie taniej niż ten ze sklepu a dodatkowo będzie z reguły jeszcze lepszy. Zapraszamy.


2 Komentarzy

  1. Super pomysł, muszę w wolnej chwili spróbować :) Dobrej mozzarelli nigdy za wiele.

  2. Anita

    Własne zrobione jest zdecydowanie lepsze do kupnego. Tak ze sto razy smaczniejsze te domowe niż najdroższe w sklepach. Dlatego polecam ten przepis mi się bardzo sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.