Jak zrobić łatki do klejenia dętek

latki do dentekŁatki są to elementy do klejenia dziur w przedziurawionych dętkach. Do przygotowania łątek potrzebujemy praktycznie tylko gumy ale tylko nadającej się na łatki.

Najlepszą gumą na wycinanie łatek jest taka sama jaka tworzy dętkę. Do wycinania łatek potrzebujemy więc zużytej i już nie potrzebnej dętki rowerowej bądź samochodowej.

Do wykonania potrzebujemy nożyczek którymi wycinamy jajowate o mocnych zaokrągleniach łatki. Łatka powinna nie być większa niż 3,5 cm średnicy. Łatka powinna być mocno zaokrąglona. Oczyszczamy jej spód z osiadłego tam talku i docinamy nierówności łatki.

Następnie dobrze jest jej powierzchnię odrobinę szorować specjalną tarką rowerową lub papierem ściernym aby zmatowić jej powierzchnię. Następnie nasza łątkę wkładamy do małego woreczka strunowego i zamykamy aby jej powierzchnia się nie tłuściła.

Taka łatka jest idealna do klejenia dziur w dętkach, ale wymaga także wożenia z sobą elastycznego kleju, aby ja umocować w razie czego. Poza tym można kupić gotowe łatki w sklepie za grosze lecz pomimo tego że one mają już klej na swojej powierzchni także często trzeb je dodatkowo smarować naszym klejem, aby dobrze się trzymały. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Dokładnie ja swoje zawsze wycinam z dętki lub kupuję gotowy zestaw taki z klejem. Ale te samemu robione są najlepsze bo są przede wszystkim grube i mocne. Kupne bywało że się kruszyły n akantach lub miały słaby klej na spodzie. Dlatego polecam własne zrobić z niepotrzebnej dętki.

    BixRoad

Możliwość komentowania jest wyłączona.