Jak zrobić latawiec

jak zrobic latwiecLatawiec to bardzo fajne urządzenie jakie daje wiele rozrywki na dworze podczas wietrznej pogody. Aby zrobić samemu dobry i latający obiekt tego typu nie trzeba specjalnych narzędzi. W bardzo prosty sposób możemy zbudować własny latawiec w domu z niemal samych typowych rzeczy jakie posiadamy. Do wykonania jego konstrukcji będzie nam potrzeba dwóch kijków prostych jakie przykładowo wykorzystuje się do podpierania kwiatków. Oraz kawałka dowolnej foli na poszycie, linek czyli sznureczków jako omasztowanie oraz taśmy klejącej.

Także można wykorzystać kolorowe bibuły lub folie jako ozdoby ogona latawca. Nie zapomnijmy także o mocniejszym a zarazem lekkim sznurku do jego trzymania podczas gdy on sam będzie się wzbijał w powietrzu. Im wyżej ma mieć on możliwość latania tym więcej trzeba przygotować na szpuli sznurka a mogą one latać naprawdę bardzo wysoko nawet gdyż im wyżej to często są tam coraz mocniejsze prądy powietrza. Wykonanie go jak widać nie jest trudne ale na pewno wymaga trochę uwagi. Na pewno materiał filmowy pomoże w jego wykonaniu gdyż jest to bardzo prosta konstrukcja – zapraszamy do zobaczenia filmu jak zrobić latawiec od podstaw.


4 komentarze

 1. Fajowo że mogę samemu zrobić latawiec dla dzieciaków. Nawet nie sądziłam że to może być takie łatwe. Dziękuję pięknie za ten artykuł i wideo.

  Megamagda
 2. Trzeba przyznać że na filmie jest to dobrze pokazane i w bardzo zrozumiały sposób. Samemu robiłem latawce w kształcie owalu ale zasada budowy jest podobna. Fajnie jest zrobić coś takiego razem z własnymi dzieciakami bo to je uczy a zarazem jest rozrywką.

  Techniczny World
 3. Przyjdzie wiosna to zrobię take dla swoich dzieciaków. Pomysł wydaje się faktycznie bardzo ciekawy. Latawcem samemu bardzo lubiłem latać za dzieciaka.

  Stemlowy
 4. Kochani to jest mega, dokładnie wykonałam tak jak w filmiku i to na prawdę działa i pięknie lata na dworze. Taki latawiec co prawda robiłam z pół godziny bo to był pierwszy raz ale wszystko jest ładnie nagrodzone. On naprawdę lata na wietrze i ładnie szybuje w górze. Polecam wszystkim coś takiego dla dziecka super zabawa zrobić samemu a potem go urzyć – lepsze to niż lego technik.

  Danusia

Możliwość komentowania jest wyłączona.