Jak zrobić kostke z zapałek

Kostka z zapałekKostka wykonana z zapałek to całkiem ciekawa ozdoba. Także budowanie samodzielnie czegoż z zapałek ma wiele pozytywnych cech – zarówno jest to genialna metoda na zabicie czasu i nudę oraz czynność bardzo mocno pozbywająca się stresu.

Kostki z zapałek można wykonać na różne sposoby i nie jest to czynność trudna – w zależności od tego jaką metodę wybierzemy do budowy może być ona bardzo prosta czyli nakładowa warstw lub trudniejsza opierająca się na bardziej złożonej konstrukcji.

W tym temacie dowiecie się jak zrobić ładną kostkę ze zwykłych zapałek. Pokaz krok po kroku na wykonanych grafikach oraz opisach technicznych. Może być to fajna ozdoba do domu. Do budowy czegoś takiego potrzeba trochę cierpliwości oraz sporego zapasu samych zapałek – mogą być podpalane lub z pełną draską. Niezbędny będzie także jakiś mocny klej do drewna.

Warto wspomnieć że można budować także inne figury geometryczne na tej samej zasadzie tylko z innym przeliczeniem boków. Warto także spróbować zrobić piramidę bo także ma bardzo ciekawe efekty wizualne – czyli zmniejszać powierzchnię kostki i długości budulca ku środkowi.

Wykonanie kostki z zapałek nie jest trudne – wystarczy tylko zobaczyć ten film i zastosować się do jego rad. Można także stosować zapałki o różnej długości i grubości aby dodatkowo urozmaicić konstrukcję. W przypadku jeśli chce się wykonać bardzo złożoną inną budowlę można także zastosować kartonowe podkłady usztywniające.

Do klejenia jeśli nie posiada się kleju do drewna można używać także ten na gorąco jednakże wtedy konstrukcje nie będzie tak bardzo wytrzymała. Kleje kompozytowe także się nadają ale wychodzą znacznie drożej niż duże butelki tych do drewna ale za to znacznie szybciej zasychają. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

6 komentarzy

 1. To mi się podoba, takie małe rękodzieło jest super zajęciem na zabicie wolnego czasu. Jak ktoś ma depresje też dobrze właśnie jak zajmuje się rękodziełem bo to absorbuje uwagę i daje dużo do odstresowania się.

  Mixi
  1. odsresowania ? ja mało pokoju nie zdemolowałem z nerwów za 5 razem… ile godzin zmarnowanych… bardzo relaksujące

   Anonim
 2. Robi się fajnie nie tylko domki czy kostki ale widziałem nawet że ludzie kleją z zapałek duże obiekty na przykład statki. A jak się znudzą też na pewno jest niezły widok jak się zaczynają palić.

  Surowy
 3. Mi się bardzo podobają te duże domki z zapałek jakie mają wiele detali. Widziałem różne na pokazie rękodzielniczym i to jest po prostu niesamowite że ludzie takie rzeczy potrafią zrobić ręcznie. Wielkie umiejętności i jeszcze większe pomysły. Może jak będę na emeryturze samemu zacznę takie rzeczy wyrabiać.

  Orkestra
 4. Samemu coś takiego też zrobiłem u siebie. Dość łatwo i szybko idzie. Dobre zajęcie w wolnych chwilach. Fajnie jak by był poradnik jak też wykonać domek z zapałek.

  Kowalski Piotrek
 5. Rewelacyjne są takie ręczne robótki, samemu kiedyś kleiłem coś z patyczków po lodach oraz starałem się rzeźbić w drewnie. Kupię teraz kilka paczek zapałek i też wykonam sobie takie fajne kostki i domki. Na pewno super zajęcie na wolny czas aby się nie nudzić a absorbować czymś uwagę kreatywnym

  Nataniel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.