Jak zrobić kolczyki

Jak zrobić kolczykiJak zrobić własne kolczyki – czyli jak korzystając z domowych sposobów przygotować ładną biżuterię na własny użytek. Kolczyki jakie możemy wykonać samemu mogą być bardzo różne.

Przykładowo od długich z licznymi ozdobami po małe delikatnie wpinki bardzo elegancko wyglądające na uszach. W praktyce nie ma ograniczeń do nadania im upragnionego wyglądu i stylu.

Bardzo pomocne przy początkach wykonywania własnej biżuterii będą zestawy kreatywne. Mają one całą masę niezbędnych elementów takich jak karabinki, koraliki, mocowania czy zawieszki a także pozostałe elementy jakie wykorzystuje się przy tworzeniu różnych z wyglądu kolczyków. Zestawy te można także kompletować samemu z części na różnych stronach z takimi materiałami czy aukcjach. Dobrze przed zakupem sprawdzić gdzie cena będzie najlepsza za wysoką jakość produktu.

Tworzenie kolczyków samodzielnie to bardzo dobry sposób zarówno na to, aby mieć biżuterię dokładnie taką jaką się chce posiadać, na przykład w ulubionym kolorze czy bardziej pasującą do ubrań. Samodzielnie tworząc kolczyki można nadać im odpowiedniego stylu jak i charakteru, jakiego trudno szukać w gotowych sprzedawanych zestawach – tym bardziej jeśli są one produkcjami masowymi.

Wykonanie kolczyków od podstaw jest bardzo proste – warto wiedzieć, że jest to znacznie łatwiejsze zadanie niż może się wydawać na początku. Przy odrobienie wprawy oraz zaangażowania można tworzyć przepiękne i oryginalne wzory z wykorzystaniem różnych materiałów. Wiele osób na bazie tworzenia samodzielnie kolczyków i innej biżuterii prowadzi całkiem dochodowy biznes.


Zdecydowanie warto zaopatrzyć się we wspomniane wcześniej zestawy i poszerzać ich możliwości o dokupywane osobno elementy. Istnieje także w sieci wiele poradników jak zrobić jakiś konkretny styl danej biżuterii od samych podstaw. Tutaj prezentujemy kilka pomysłów na takie wykonania.

Tworzenie ozdób wizerunku to piękna sztuka i na pewno będzie przynosiła wielkie korzyści estetyczne, jeśli zabierze się do niej z uwagą i cierpliwością. Warto także dodać, że te ozdoby jakie stworzy się samemu także wychodzą często znacznie taniej niż kupno gotowych ze sklepu. W przypadku bardzo wymyślnych kombinacji mogą one być nawet kilkanaście razy tańsze od oferty sklepu – jeśli zrobimy je samodzielnie.

Nie pozostaje nic innego jak wzięcie się do dzieła i stworzenia własnych wymarzonych kolczyków. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Samemu też kilka razy robiłam kolczyki i zawsze wychodzą bardzo dobrze. Szczególnie lubię te z drewna a natomiast nie cierpię tych tandetnych z plastyku.

  ANetka
 2. Jak zrobić kolczyki samemu w domu w łatwy sposób. Powiem Wam że sama kupiłam jakiś tam gotowy zestaw do wyrobu kolczyków. Nazwy nawet nie pamiętam tylko tyle że było tam wszystko od koralików po spinki i haczyki. No i się popuszcza wodze fantazji tworząc własne zestawy. Polecam też takie rozwiązanie.

  Gnieszkowska
 3. Moja koleżanka zajmuje się tworzeniem kolczyków i innej biżuterii. Robi bardzo ładnie i sprzedaje po znajomych znacznie taniej niż w sklepie. Też kupuje duże ilości elementów do ich wyrabiania. Fajnie prezentują się te szkło swarowskiego jakie się mieni na wiele kolorów.

  Martyna
 4. Kiedyś robiłam też samemu kolczyki na sprzedaż ale konkurencja u mnie jest już za wielka. A nie opłaca się kupować zestawów do tworzenia dla siebie samego więc nabywam od innych co sami je wyrabiają.

  Inez
 5. Całkiem ładnie wyglądają te kolczyki jakie prezentowane są w filmie. Włączyłam subskrypcję tych kanałów bo na pewno przydadzą się w przyszłości tego typu pomysły. Teraz będę na macierzyńskim to jak znalazł jakieś zajęcie na wolny czas.. Dziękuję za ten wpis i pomysł na spędzenie wolnego czasu.

  Milena Olszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.