Jak zrobić kokardę i kokardkę

Jak zrobić kokardyKokardy to bardzo ładne ozdoby jakie można zastosować w bardzo wielu różnych miejscach. Idealnie nadają się one do przystrojenia prezentów, choinek, wianków, na ślubach czy setek innych elementów w celu dekoracyjnym.

Wszystkie typy kokard nadają lekkości oraz delikatności ozdobionym nimi elementom.

Do wykonania kokardy samodzielnie będą nam potrzebne tylko podstawowe przybory. W zależności od tego z czego ma być zrobiona kokarda trzeba mieć na nią odpowiedni materiał – czyli albo wstążkę, włókno, papier kolorowy czy filc bądź inne tworzywa jako jej główny materiał składowy.

Także mogą się przydać szpilki, trochę sznurka lub nitki oraz oczywiście klej.

Kokardy robi się w bardzo prosty sposób a same ich wykonanie ma kilka różnych rozwiązań. Można je nakręcać na palcach lub nawet widelcu tworząc ładna zgrabne węzły, można także nadać im kształtu po przez zagięcia o ile materiał jest sztywniejszy a następnie ich sklejenie.

Najprościej będzie je zrobić zawsze z wykorzystaniem tasiemek materiałowych lub syntetycznych gdyż całość polega na odpowiednim uwiązaniu jej kocówek.

W tym temacie staramy się przedstawić naszym zdaniem najciekawsze pomysły na wykonanie różnego typu kokard. Każdy z tych sposobów jest przedstawiony od podstaw i w sposób maksymalnie uproszczony aby łatwiej było go przyswoić. Zrobienie samodzielnie tego typu ozdoby zajmuje bardzo niewiele czasu a są to jak wcześniej wspomnieliśmy wspaniałe dekoracje o bardzo szerokim spektrum zastosowań.Na pewno każda osoba znajdzie w tych pomysłach jakieś rozwiązanie idealne dla siebie. Warto także mieć na uwadze wykorzystanie różnych kolorów materiałów do zrobienia kokard – można nimi ślicznie przyozdobić także przestrzeń wnętrz po przez odpowiednią aranżację z ich wykorzystaniem.

Także świetnie się sprawdzają jak ozdoby na paczkach prezentowych lub wręczanych kwiatach. Pamiętajmy że kokardy symbolizują szczęście i dobre bliskie relacje dlatego warto gdzieś je wkomponować.

Jeśli ktoś zna jakieś inne sposoby na zrobienie prześlicznych dekoracji tego typu, to zapraszamy do podzielenia się nimi. Zachęcamy także do zobaczenia pozostałych tematów w dziale rękodzieła lub majsterkowicza jak zrobić coś samemu.

5 komentarzy

 1. Podobają mi się te rozwiązania, bardzo fajnie pokazują te panie jak zrobić coś takiego. Niebawem będzie mój ślub i chce mieć właśnie dużo białych kokardek w domu oraz na samochodzie. Wielkie dzięki wszystkim za te materiały.

  Julita
 2. Ten temat jest mega, super wybrane propozycje na kokardki. Sama nimi niebawem przystroję prezenty dla chrześnicy. Bardzo mi się podobają tego typu ozdoby i całe szczęście że znalazłam ten temat – już wiem jak zabrać się do ich zrobienia oraz jak ładnie przystroić prezenty. Dziękuję wielki i pozdrawiam.

  Agnieszka
 3. Kokardy, kokardki i inne ozdoby tego typu wyglądają super. Sama tym przystroiłam sobie wystrój w domu na lampie czy firance. Bardzo ładnie się prezentują i łagodzą wygląd. Oczywiście nie może być ich za dużo tylko tak aby dodawały delikatności.

  Kasiak Aneta
 4. U mnie jakoś nie wychodzą ale to moja wina bo nie mam zdolności takich manualnych, natomiast koleżanka robi je przepięknie. Widziałam choinkę tak przystrojoną i prezentuje się zjawiskowo, na pewno też o tym pomyślę w tamtym czasie. Super też wyglądają drzewka przystrojone różnobarwnymi kokardami wtedy wyglądają bardzo wiosennie.

  Kogowska
 5. Dzięki za dodanie poradnika jak je wykonać, dodałam sobie także od razu suba kanałów jakie je pokazują. Na pewno się przydadzą jeszcze inne pomysły, lubię takie DIY domowe i kreatywne. Bardzo mi się podobają takie robótki. Ostatnio skorzystałam z pomysłu na wykorzystanie szyszek , też jest super.

  Judyta Stermar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.