Jak zrobić kanapę i meble z palet

Jak zrobić kanapę z paletMeble wykonane z palet to świetne nowoczesne rozwiązanie jakie wprowadza nowatorskie rozwiązania do pomieszczeń. Z palet można wykonać niemal każdy rodzaj mebli użytkowych a w dodatku są one stosunkowo tanie. Kolejną ogromną zaletą takiego typu umeblowania jest ich bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia oraz to, że samemu można nadać ich wygląd oraz wielkość.

Jak wykonać meble z palet – w zależności od tego co potrzebujemy zawsze budowa wygląda odrobinę inaczej. Kanapy buduje się inaczej niż ławki czy stoły ale technika stawiania jest podobna – czyli coś na kształt budowy mebla jak z klocków i ich mocowania. Na początku trzeba wymierzyć wielkości jakie są potrzebne do danego mebla.

Kolejny krok to przygotowanie palet – i tutaj dobra wiadomość można je dostać w różnych wymiarach. Ważne aby były to palety euro lub inne z grubszych desek i drewna a absolutnie nie te jednorazowe, jakie są znacznie słabsze. Po palety można się udać do tartaku lub jakiegoś punktu ich sprzedaży, gdzie także można się dowiedzieć o ich rozmiary – również na życzenie często mogą wykonać dla nas bez dodatkowych kosztów nietypowy wymiar jakieś partii palet, jaka jest nam niezbędna do wykonania wymarzonych mebli.

Kolejną dobrą wiadomością o jakiej już trochę wspominaliśmy wcześniej jest ich cena. Palety można kupić naprawdę tanio. Niemal każdy mebel wyjdzie dużo taniej z ich zastosowaniem niż kupienie innych typów rozwiązań ze sklepu. Szczególnie popularne w ostatnich czasach są łóżka małżeńskie na paletach, kanapy oraz stoły a także ogromną popularnością cieszą się wykonane z nich meble ogrodowe.

Wykonując meble z palet będzie trzeba dokupić takie elementy jak śruby, nóżki a w przypadku jakiś ruchomych elementów zawiasy. W przypadku kanap, puf lub łóżek wykonanych z palet będzie potrzeba oczywiście dokupić materiał wyścielający czyli jakiś materac czy pianki.

Przy wyborze palet warto zwracać uwagę na to, aby były już one z dobrze wyschniętego drewna. Inaczej drewno podczas schnięcia się odkształca. Mając już dobrą podstawę należy ją wyszlifować aby wszędzie drewno było idealnie gładkie. Następnie dobrze jest je pomalować albo samym lakierem na naturalne drewno albo farbą do drewna, o ile chcemy mieć jakiś iny niż typowe drewno kolor mebli.

Zdecydowanie warto zainteresować się tematem mebli tego typu, gdyż jest to rozwiazanie bardzo praktyczne i tanie a także dające bardzo fajne efekty wizualne. Zapraszamy do kolejnych tematów.

6 komentarzy

 1. To jest mega fajne, bardzo podoba mi się rozwiązanie jakie ma ta dziewczyna.

  Gnieszka
 2. Moim zdaniem pomysł i wykonanie bardzo dobre. Też chcę w swoim domu taki typ wyposażenia. Super widać białe się komponuje w mieszkaniu.

  Oleńka
 3. Widziałam całkiem fajne ławy z palet, ślicznie wyglądają właśnie gdy drewno jest malowane na biało. chociaż naturalne drewno też bardzo podoba.

  Szafrańska
 4. Ładnie wykonane, ale wydaje mi się że jakoś drogo skoro palety są po 20 zł a ich wykorzystanych jest tam z 8 czy 10 to co stanowiło resztę tej ceny. Przecież farby i gąbki nie są takie drogie tak samo jak nogi i śruby. Na pewno da się to zrobić znacznie taniej – co najmniej o połowę przy tak niskiej cenie palet.

  Kowalt Arleta
 5. Sam mam dwa mebelki z palet w domu, jeden to łóżko jakie się nie składa w sypialni a drugi to wieszak na ścianie na ubrania w przedpokoju. Polecam wszystkim cenowo rewelacja a wytrzymałość mega duża.

  krzysiekbox
 6. Jak tak patrzę na te meble czy inne wykonane właśnie za pomocą palety transportowej to muszę powiedzieć że podobają mi się one coraz mocniej. Chyba przy zmianie obecnego umeblowania będę bardzo miała na uwadze właśnie tego typu. Dziękuję za wpis.

  Kinga Sowacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.