Jak zrobić głowicę do kosy spalinowej

Głowica kosy spalinowejKosy spalinowe lub elektryczne mają to do siebie, że bardzo często żyłka jaka w nich jest zamocowana się rwie a także sama ich ilość nie jest wystarczająca do optymalnego koszenia. Aby zrobić znacznie mocniejszą podkaszarkę, należy w łatwy sposób ją przerobić na coś mocniejszego. Chodzi tutaj o dodanie otworów do wyprowadzenia dodatkowych żyłek.

Na początku trzeba rozebrać głowicę kosy spalinowej lub elektrycznej a następnie sprawdzić w jakich miejscach ma ona wzmocnienia zamykania puszki. W tych miejscach należy przewiercić nowe otwory o takiej średnicy aby żyłka się swobodnie w nich zmieściła. To miejsce jest dlatego istotne aby żyłka była stabilnie zamocowana. Samo to działanie nie uszkodzi puszki kosy i jest dla niej bezpieczne.

Kolejny krok to mocowanie żyłki po przez przeciągnięcie jej przez wywiercone otwory. Następnie należy wszystko zmontować i dobrze docisnąć. Kolejny niezbędny krok to docięcie żyłki do odpowiedniego rozmiaru już zamocowanej – czyli do takiego jaki będzie dobrze dopasowany do osłony, aby nie uderzała o nią podczas koszenia trawy.

Ogromne zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim bardziej stabilna praca całej kosy jak i znacznie mniejsze zużywanie się żyłek a tym samym można z tego zestawu korzystać znacznie dłużej. Także urządzenie słabiej drga i bardziej płynnie kosi w przeciwieństwie do mniejszej ilości żyłek tnących. Jest to bardzo proste rozwiazanie jakie niesamowicie pozytywnie wpływa na przyszłe użytkowanie kosy.

W temacie przedstawiamy świetny film o tym jak zrobić samemu głowicę do kosy spalinowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie bo nie trzeba już kupować czegoś takiego i jest znacznie bardziej trwałe. Warto zobaczyć ten materiał i spróbować robić to samemu – na pewno jest to przydatna wiedza.

W razie potrzeby zrobienia czegoś jeszcze mocniejszego można użyć plecionki drutowej bez osłonki. Takie rozwiązanie będzie jeszcze bardziej skuteczne oraz wytrzymałe. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. Bardzo ale to bardzo dobry film. Faktycznie samemu można spokojnie zrobić głowicę czy żyłkę do kosy i działa to bardzo dobrze . Wypróbowałem i jest rewelacja. Tani jest kabel do kupienia – znacznie tańszy niż specjalna żyłka.

  Kosiarek
  1. Dobrze, w mojej nie ma wypustek trzymających i żyłki natychmiast wypadły. Musialem to przerobić i zrobiłem węzeł aby nie wypadały.Dobry patent ale nie do każdej głowicy lepiej kupić z Oregon głowicę na cztery ząbkowane końcówki 4mm.

   Zygmunt
 2. Filmik trafny i zrobiony świetnie. Takie coś to ja rozumiem same konkrety i fajowe rozwiązanie problemu rwanych żyłek od kos spalinowych. Jak będzie trawa do skoszenie i obecna linka mi się urwie to zrobię dokładnie tak jak pokazane na filmie.

  Miximil
 3. Przydatny temat, samemu mam często problemy z tymi linkami – bardzo często jak trafi na coś mocniejszego żyłka to zaraz się zrywa i trzeba zakładać nową. Jak tylko będzie trawa do koszenia od razu wypróbuję ten sposób z filmu. Coś czuję że będzie to działało bardzo dobrze i znacznie lepiej niż kupne słabe żyłki do kosy spalinowej.

  Arturek
 4. Ciekawie rozwiązanie, osobiście postaram się je użyć do kosy elektrycznej – chyba nie powinno być większego problemu bo zasada działania jest taka sama jak spalinowych. Za dużo już wydałem na żyłki jakie cały czas się rwały, pora na coś lepszego, dzięki za rozwiązanie.

  Arturek
 5. I to faktycznie chyba działa, jak facet pokazał jak to zrobić to aż samemu rwę się do takieto czegoś. Obecnie za wiele faktycznie się wydało na żyłki jakie są bardzo słabe. Najlepsze są rozwiązania doraźne jak w filmie. Dzięki za pokazanie takiej metody.

  Kosiarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.