Poradnik jak zrobić etui na telefon z filcu

Etui na telefon z filcuEtui na telefon możemy samodzielnie wykonać z bardzo wielu różnych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku filc oraz oczywiście skóra. Aby zrobić dobre etui na telefon na prapoczątku trzeba odmierzyć wymiary jakie będą nam potrzebne do naszego urządzenia.

Należy pamiętać że obrys na telefon musi być znacznie szerszy niż powierzchnia urządzenia, gdyż trzeba będzie zszywać boki oraz sama grubość naszej komórki także zabierze dodatkowe pole.

Najlepiej położyć nasze urządzenie na środku materiału w tym wypadku filcu i obrysować go – pamiętając potem że kształt należy wyciąć o co najmniej 1 cm szerszy z każdej strony telefonu (obrysu).

Można także wykonać filcowane etui na telefon z jednego kawałka materiału jaki zszyje się go tylko z dwóch stron po bokach. Materiał należy obliczyć po przez naciągnięcie telefonu z dwóch stron, czyli aby stworzył na niego kieszonkę, jakiej później zszyje się tylko boki.

Można także stosować różne dodatki takie jak guziki, paski działające jak tasiemki ułatwiające wyciąganie telefonu czy zamknięcia na bazie rzepów lub zatrzasków bądź guzików. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie jakiś dodatkowych pianek jakie będą znacznie mocniej chroniły nasze urządzenie przed uderzeniami czy upadkiem. Wtedy warstwy należy zszyć ze sobą a potem zeszyć osobne ścianki.


Materiały jakie są odmierzone można obszywać mało widoczną nicią jaka powinna być o kolorze tła materiału lub jeśli chcemy akurat szwy zaakcentować to dać grubszą włóczkę o innym kolorze. Obszycia oczywiście można wykonać ręcznie lub ułatwić tą pracę dzięki maszynie do szycia – szerokość ściegu może być dowolna jaka nam będzie odpowiadać wizualnie.

Świetnie sprawdzają się łączenia różnych kolorów filcu lub innych materiałów. Sam filc warto wspomnieć, że jest miękki i dość łatwo go zszywać. Także dzięki temu, że jego powierzchnia jest delikatna to świetnie chroni urządzenie przed uszkodzeniem.

Popularne jest wykonywanie środka etui na telefon z filcu a obszywanie jego zewnętrznej strony jakimś innym materiałem jaki się bardziej podoba w dotyku lub ma ciekawe wzory.

Wykonanie takiego futerału na telefon jest w rzeczywistości bardzo proste i każda osoba poradzi sobie z taką pracą dość szybko. Nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych umiejętności czy doświadczenia.

Postaraliśmy się wybrać naszym zdaniem najciekawsze filmy z pomocą jak zrobić coś takiego – warto je zobaczyć i być może zasugerować się tymi rozwiązaniami. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Wygląda rewelacyjnie, bardzo mi się podobają właśnie takie rozwiązania, szkoda że sama nie potrafię szyć.

  Ksenia
 2. Jakiś czas temu robiłam chłopakowi etui typu wsówka i jest do dzisiaj bardzo zadowolony. Natomiast sobie też mam zamiar niebawem coś uszyć z zmiękczonego materiału z piankami i chyba wykorzystam pomysły z różnych filmów na zrobienie czegoś naprawdę dobrego. Dzięki za dodanie.

  Milena
 3. A to moja rada dla wszystkich zdolnych osób – warto kupić jakąś torebkę w sklepie z używaną odzieżą jaka jest ze skóry i to dość grubej. Następnie obciąć ją tak aby z kawałków zrobiło się samemu pokrowiec szyjąc to wszystko na maszynie – mowa oczywiście o typowym wsówkowym. Następnie zamknięcie na rzepa lub zatrzask czy magnes i mamy super elegancji za grosze pokrowiec na telefon. Sama tak zrobiłam i jest super.

  Agawka
 4. Mi tam się one tak średnio podobają, jako wewnętrzna wyściółka mogą być jak najbardziej ale na zewnątrz mam wrażenie że zaczną się mechacić. Najlepsze są skórzane z syntetyku czy naturalnej lub z pianek – im grubsza pianka tym mocniej ochroni. Dla mnie też ważne jest aby była przeciwdeszczowa – czyli aby wilgoć się nie dostała na przykład jak idę w deszczu i mam telefon w kieszeni ubrania.

  Walenty
 5. Nawet te pokrowce na telefony są fajnie wykonane, szczególnie te co mają jakiś motyw zabawny na sobie. Chyba bym coś takiego też zrobiła dla siebie bo sympatycznie bym się czuła mając takiego potworka jako etui lub jakiś motyw kwiatowy. Tylko bym obszyła na maszynie do szycia jakieś lamówki aby wyglądało to lepiej

  Ogólnie pomysły na te pokrowce bardzo mi się podobają.

  Agawka Marta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.