Jak zrobić dekoracje do Pokoju – DIY

Dekoracje do pokojuKażdy pokój wygląda zdecydowanie ładniej i przytulniej gdy zastosujemy do niego ładne i pasujące dekoracje. Dekoracje pokojowe mogą być bardzo różne – zarówno szeroka gama tych stosowanych na ścianach jak i elementy stojące lub podwieszane sufitowe.

Przy wyborze ozdób do pomieszczeń należny jednak kierować się zasadą wkomponowania wszystkiego w otoczenie oraz co więcej estetyczności.

W ostatnich czasach zdecydowany prym wiodą pomieszczenia z całymi ścianami na biało – są one najbardziej modalne oraz co więcej najbardziej prezentują styl nowoczesnej aranżacji pomieszczeń. Do białych podłoży jako podstawy kolorystycznej pasuje niemal wszystko w przeciwieństwie do ścian odróżniających się od koloru sufitu. Kolor biały jest także bardzo elegancki i sprzyja minimalistycznemu rozplanowaniu pięknie wyglądających ozdób pokojów użytkowych.

Także dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju napisy – zarówno te naklejane lub wieszane na ścianach jak i stanowiące osobne elementy wolno stojące na meblach. Napisy te mogą być wykonane z różnych materiałów – często są to styropiany, styrodury, tworzywa czy prasowany papier. Z reguły mają one coś wyrażać, często całą ważną dla nas sentencję lub po prostu jakieś słowo na przykład DOM a także imię czy ważne dla nas jakieś inne słowo.

https://www.youtube.com/watch?v=M2XgNs2a8oc

Także ramki na zdjęcia można wykorzystać na dziesiątki różnych sposobów – można zrobić z nich zarówno wieszaki na biżuterię (wieszaki na biżuterię świetnie się sprawdzają także z tablic korkowych lub magnetycznych) lub zrobienie z nich abstrakcji a nawet kolarzy zdjęciowych w zależności od ustawienia i sposobu wypełnienia ich fotkami. Także w szklane ramki na zdjęcia często wstawia się jakiś napis (zrobiony na drukarce) o tle takim samym jak ściana na jakim będzie on wisiał – to prezentuje się ślicznie.

Również wazony czy pojemniki na drobiazgi można przystrajać na setki różnych sposobów aby prezentowały się bardzo oryginalnie. Można do nich wykorzystać zarówno zwykłe butelki jak i ładne słoiki lub szklanki a nawet doniczki ceramiczne. Należy zwrócić uwagę, że ogólnie pojecie DIY to wykorzystanie rzeczy codziennego użytku w niecodziennych rozwiązaniach, z szczególnym nastawieniem na recyklingowe wykorzystanie wszystkich elementów.


W tym temacie staramy się przedstawić kilka pomysłów jakie naszym zdaniem są najciekawiej pokazanymi sposobami na dekoracje w pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że mnóstwo innych inspiracji znajdziecie także w naszym serwisie w dziale „jak zrobić i wykonać” oraz samym pozostałym internecie. Warto się wziąć za coś takiego gdyż piękne ozdoby wykonane ręcznie wychodzą bardzo tanio i co więcej są bardzo dopasowane do nas samych i naszego otoczenia.

Także styl rustykalny ozdób z użyciem prawdziwych gałęzi czy korzeni drzewnych ma szeregi wspaniałych zastosowań jakie pięknie prezentują się w dużej donicy po przyozdobieniu – to dodaje dodatkowego elementu naturalności. Zapraszamy do napisania własnych pomysłów oraz na pozostałe wpisy w serwisie.

2 komentarze

  1. Wykorzystam wiele ozdób widocznych na filmikach u siebie. Bardzo fajne inspiracje na własne dekoracje. Te małe doniczki z keranzytem wyglądają rewelacyjnie. A może by dać do nich kamień rzeczny wtedy by były jeszcze ładniejsze.

    Wiki
  2. Samemu też robię różne dekoracje do pokoju, dla mnie takie artykuły i filmiki są bardzo inspirujące. Na pewno coś się wybierze z tego co tutaj widziałam i wykorzysta u siebie do dekoracji. Zapisane w zakładkach aby pamiętać o tych pomysłach.

    Terenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.