Jak zrobić choinkę z papieru

choinka z papieruJak zrobić piękną choinkę z papieru. Jest na to bardzo wiele różnych sposobów, postaramy się przedstawić kilka z nich. Na początku warto pomyśleć o profilu do naszej choinki. Może być to stożek wykonany z papieru jaki następnie obkleja się przykładowo papierowymi różyczkami lub kuleczkami bibułowymi czy ścinkami na kształt frędzla z papieru. Lub patyk przytwierdzony do podstawy na jaki nakłada się kolejne warstwy poszycia o coraz mniejszym obwodzie.

Choinka z papieru jest bardzo sympatyczną dekoracją dla każdego domu. Jeśli zrobi się ją w sposób estetyczny także może być świetnym prezentem dla znajomych i bliskich osób. Idealnie do jej wykonywania nadaje się kolorowe kartki jak i bibuła. Do zrobienia choinka także przydadzą się nożyczki i dobry klej do papieru lub drewna. Wykonanie takiej dekoracji nie powinno zająć wiele czasu, szczególnie gdy opracuje się sposób jak szybko tworzyć kolejne warstwy.

Choinkę z papieru można także dodatkowo ozdobić łańcuchami świątecznymi lub mini bombkami. Ewentualnie można samemu także robić bombki z papieru na bazie zwiniętych kolorowych kartek zabezpieczonych przed rozwijaniem klejem. Warto popuścić wodze własnej fantazji i zrobić ozdoby tego typu bo zawsze prezentują się one przepięknie.2 komentarze

  1. Ta choinka z różyczkami papierowymi wygląda więcej niż przepięknie. Ogromnie mi się podobają takie kreatywne rozwiązania. Nawet bym kupiła jak bym gdzieś widziała taką ładną choinkę.

    Kasztanek
  2. Muszę powiedzieć że pierwsza propozycja na choinkę wydaje mi się genialna. Super prezentuje się po wykonaniu. Sama spróbuję zrobić tak bardzo mi się to spodobało.

    Prace Ręczne Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.