Jak zrobić chipsy paprykowe

jak zrobic chipsy paprykoweChipsy paprykowe można zrobić samemu i będą one znacznie lepsze niż te nabywane gotowe ze sklepu. Wykonanie ich jest bardzo proste i tak samo mało zajmuje czasu. Na początku trzeba wykorzystać gotową bazę chipsów w postaci tych naturalnych, jakie nie mają żadnego zabarwienia smakowego lub zrobić je samemu.

Chipsy naturalne są wykonane tylko z ziemniaków lub innych produktów naturalnych – płatków kukurydzianych, ryżowych itp. Jedynym ich dodatkiem może być szczypta soli. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie gotowych naturalnych chipsów jakie sami zmienimy na paprykowe z tego powodu, że wychodzą one tanio i nie zajmuje wiele czasu ich przygotowanie samodzielnie a dodatkowo są znacznie zdrowsze.

Aby zrobić z nich chipsy paprykowe należy zastosować odpowiednie przyprawy jakie powinny być mocno sproszkowane. Oczywiście w tym wypadku chodzi o przyprawy o smaku paprykowym i ewentualnie inne jakie mogą wzbogacić ten posmak. Świetnie sprawdza się słodka papryka oraz ostra i wędzona papryka – która chyba najbardziej dodaje ciekawego smaku.

Sproszkowaną paprykę należy posypać chipsy naturalne – można to zrobić na kilka sposobów. Można wsypać chipsy do miski i tam posypać obficie przyprawą a następnie przemieszać delikatnie łyżką, aby wszystkie dobrze pokryły się przyprawą.

Innym dobrym pomysłem jest otworzenie paczki z chipsami naturalnymi i bezpośrednio do niej wsypanie przyprawy a następnie zamknięcie i wytrzepanie paczką – jak wiadomo w paczkach zawsze jest około 1/3 jej wielkości samego powietrza – to zapewni możliwość trzepania paczką z przywarami bez konieczności ich wcześniejszego wysypywania. Przyprawa zawsze ładnie do nich przywrze i będzie wyglądało to bardzo dobrze.

Jak widać nadanie smaku paprykowego chipsom naturalnym jest bardzo proste. Warto wspomnieć, że można dodawać zupełnie inne smaki na tej samej zasadzie, cebulowe, ziołowe czy inne – do wszystkiego trzeba mieć tylko dobrze sproszkowane przyprawy jakie łatwo przywrą do chipsów.

Także trzeba mieć na uwadze to, że różne chipsy naturalne jak i same przyprawy mają inne posmaki – warto testować aby wybrać najlepsze dla siebie i do własnych upodobań smakowych. To wszystko, pozostaje już tylko przygotować je dla siebie i rozkoszować się super smakiem. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Spróbowałem tego sposobu ostatnio przed imprezą ze znajomymi. Po prostu wyszły genialnie, zrobiłem z naturalnych 4 różne smaki i wszystkim smakowały. Słodka i wędzona papryka, ziołowe koperkowe i pietruszkowe oraz cebulowe oczywiście z przypraw. Genialne są takie czipsy to potwierdzam. Już chyba nigdy nie kupię chipsów o gotowych smakach.

    Grzesław Masztalerz
  2. Powiem to bardzo dosadnie i wyraźnie – faktycznie to jest najlepszy przepis na chipsy paprykowe. Nie opłaca się samemu czasowo robić ich w piekarniku czy smażyć bo to za wiele czasu a kwota żadna w oszczędnościach. Właśnie wykorzystanie naturalnych jest super rozwiązaniem i nadanie im dowolnego lubianego smaku. Samemu zaczęłam tak robić i to decydowanie najlepsza metoda na własne chipsy.

    Oleńka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.