Jak zrobić bootowalny pendrive – Instalacja Windows

bootowalny pendriveJak stworzyć bootowalny pendrive czyli taki z jakiego będzie można zainstalować system operacyjny na przykład Windows na komputerze bez rozruchu stacji dysków. Pendrive jaki się wykorzysta musi być o minimalnej pojemności ile będą zajmowały pliki systemowe oraz sterowniki. W tym materiale dowiecie się jak zrobić jego botowanie z konsoli poleceń. Takie wykonanie znacznie ułatwi w przyszłości instalowanie systemu gdzie nie będzie potrzebne już korzystanie z stacji dysków innych nośników.

Aby ułatwić sobie jeszcze dodatkowo pracę gdy nie chce się samemu nic ustawiać w konsoli poleceń można pobrać program jaki działa portable – czyli bez konieczności instalacji. W tym programie można także wykonać botowalny pendrive do instalacji systemu z obrazu ISO. Na gołym systemie po ustawieniu w biosie nośnika i podłączeniu tego pendrive zostanie automatycznie uruchomiony instalator systemu. Zapraszamy do zobaczeni materiału i napisania jak wyszło.


Jeden komentarz

  1. Genialnie, właśnie tego szukałem, sam potrzebuję wystartować system z pendrive bo nie mam w laptopie stacji dysków czy dyskietek :-). Super bardzo mi pomógł ten materiał filmowy.

    Primat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.