Jak zrobić bombkę z kaszy

Bombka z kaszyBombki ozdobne można wykonać na wiele różnych sposobów. Mogą być one zrobione z bardzo różnych i niesamowitych materiałów takich jak makarony, kasze, szyszki czy papier oraz inne elementy jakie ładnie ją ozdobią. Bombki wykonane z kaszy bardzo ładnie się prezentują i nie są za trudne do zrobienia samemu.

W tym temacie dowiecie się jak zrobić prawdziwą bombkę z kaszy na różne sposoby – jest to jak wspomnieliśmy idealna ozdoba na święta i nie tylko choinkę. Wykonanie takiej bombki naprawdę nie jest trudne a daje ona przepiękne wizualne efekty. Kaszowa bombkę można udekorować na różnego rodzaju sposoby, od jej malowania specjalnymi połyskliwymi farbami po przez zastosowanie różnych rodzajów ozdób dodatkowych.

Bombki z kaszy są bardzo trwałe i raz dobrze wykonane mogą służyć nawet przez wiele lat jako dekoracja na różne okoliczności. Samo ich wykonanie jest bardzo tanie, więc tym bardziej warto spróbować wykonać je samodzielnie. Także idealnie nastają się one na prezenty.

Do wykonania prostej bombki kaszowej przyda się oczywiście kula wykonana ze styropianu lub innego tworzywa. Także niezbędny będzie klej – najlepiej sprawdzają się te do drewna. Klej można rozrobić w wodzie jeśli jest za gęsty lub w przypadku jego dobrej konsystencji łatwej do aplikacji na kulki, można od razu nałożyć go na nią bezpośrednio.


Kulę należy dobrze i równomiernie okryć klejem a następnie po prostu obtoczyć ją w misce z kaszą. Kolejny krok to odczekanie aż klej zaschnie i możliwość powtórzenia czynności w miejscach gdzie nie została ona dokładnie pokryta ręcznie. Następnie można dodawać do do kuli pozostałe ozdoby lub ją pomalować złotą farbą czy też dowolną inną jaką przypadnie nam do gustu.

Najlepiej sprawdzają się farby w spreju, to znacznie ułatwia ich aplikacje a ona sama jest dokładniejsza. Warto dorobić także zawieszkę do bombki z kaszy – możne być ona przymocowana na szpilki lub mocną pinezkę – sprawdza się najlepiej do tego cienki kawałek wstążki materiałowej.

Warto próbować różnych rozwiązań lub skorzystać z takich jakie widać na załączonych filmach. Jeśli ktoś zrobi warto napisać jak wyszło. Zapraszamy do kolejnych tematów.

5 komentarzy

 1. Kaszowe bombki jak ładnie je przystroić i umalować wyglądają genialnie. Bardzo mi się podoba to co widzę na filmie. Sama bym chciała robić tak ładne ozdoby.

  Rękoanna
 2. Widziałam takie różne ozdoby na festynie jaki niedawno odbył się blisko mnie z rękodziełem. Tam były choinki, bombki i inne cuda właśnie z takich codziennych rzeczy. Także super drewniane ozdoby. Najładniej wyglądają te pozłocone farbą błyszczącą. Kupiłam sobie kilka takich dekoracji do domu.

  Orlena Polska
 3. Takie wielkie bombki z kaszy lub makaronu pomalowane to super ozdoby. Ale im większa tym jeszcze śliczniej wygląda. Sama niestety nie mam do nich talentu ale chętni kupiłam kilka na targach rękodzieła u mnie w okolicy.

  Danuśka
 4. Piękne są te bombki z kaszy, sama także się wezmę za zrobienie takich samych jak na filmach. Bardzo ładnie nagrane materiały, w końcu rozumiem od podstaw jak je wykonać a nie domyślać się co i jak. Chyba zrobię w różnych kolorach i teraz nie typowe bombki ale bardziej coś z kaszy jak jajka wielkanocne a potem pomaluje. Wydaje się genialne, dziękuję za ten artykuł.

  Wiktoria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.