Jak zmienić kolor i zabarwić masę solną

zmiana kolory masy solnejBarwienie masy solnej to coś innego niż jej malowanie i koloryzowanie. Barwienie masy solnej polega na tym że jest już sama masa jakiegoś koloru podczas jej wyrabiania. Barwić masę solną można na kilka różnych sposobów.

Jak wyrabiać kolorową masę solną – masa solna może być wielokolorowa już podczas wyrabiania, dzięki dodaniu barwników. Aby zabarwić masę solną na dowolny kolor możemy do samej masy solnej dodać kakao – kolor brązowy. Można także dodać dowolny kolor tuszu, aby masa przybrała kolor barwnika. Po za tuszami czasami stosuje się dodawanie farbek do wyrobu masy solnej – plakatowe i akwarelowe.

Dodawanie kolorowych barwników wcale nie osłabia masy solnej ani nie zmienia jej właściwości. W przypadku gdy nie chcemy malować dodatkowo naszej masy solnej, wystarczy że rozrobimy kilka rodzajów kolorowej masy na zasadzie tutaj opisanej.

Wyrobienie kolorowej masy solnej powinno być dobierane w proporcjach. Nie trzeba dodawać dużo barwnika aby masa przybrała odmienny kolor od standardowego. Barwienie masy solnej powinno być stosowane z umiarem. Im więcej dodamy barwnika tym mocniej nasza masa zmieni kolor.

Najmocniej koloryzuje tusz a potem farby. Zdecydowanie warto eksperymentować z masą solną aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Wyrabianie kolorowej masy solnej jest bardzo proste i jest to świetna zabawa. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Można albo zabarwić masę solną spożywczymi barwnikami albo innym sposobem po prostu malować ją po wyschnięciu nawet farbą plakatową jaką potem wystarczy własnie pokryć lakierem bezbarwnym.

    Liwooa

Możliwość komentowania jest wyłączona.