Jak wykonać parkowanie równoległe – egzamin na prawo jazdy

jak wykonac parkowanieJak prawidłowo wykonać parkowanie równoległe samochodem. Poradnik ten jest szczególnie przydatny dla osób jakie dopiero robią prawo jazdy lub uczą się jeździć i jeszcze nie mają wyrobionych takich odruchów. Parkowanie równoległe można wykonywać w bardzo prosty sposób – ale trzeba do tego poznać prostą teorię. Mianowicie ten manewr powinno się zawsze rozkładać na 4 etapy.

Pierwszy etap to podjechanie do auta w odległości około 0,5 do 1 metra z boku oraz na wysokości miej więcej tyłu auta poprzedzającego sięgającego poprzeczki drzwi naszego samochodu. Następnie mocno skręca się koła auta i cofa do około 0,5 m od krawężnika. kolejny krok to ponowne maksymalne odkręcenie kierownicy aby ładnie wjechać w zatoczkę a następnie wyprostowanie kół auta na finalnym parkowaniu. Ładnie i obrazowo jak parkować równolegle jest pokazane na załączonym filmiku. Egzamin na prawo jazdy podczas tego manewru nie powinien stanowić już więcej dużych problemów. Warto ten manewr przećwiczyć kilka razy aby stał się automatyczny.

3 komentarze

  1. Bardzo fajnie pokazane i w sposób prosty tłumaczone. Super film pod względem dydaktycznym. Polecam przed prawem jazdy obejrzenie.

    Marciniak
  2. Samemu też zdaję prawko i muszę powiedzieć że z tym parkowaniem mam największe problemy. Ale mam nadzieję że jakoś dam radę.

    Kasztel
  3. Bardzo dobry materiał, mi pomocny bo także jak większość osób z tym manewrem mam dużo problemów.

    Kacperek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.