Jak wykonać martwy ciąg na prostych nogach

jak zrobic martwy ciagMarty ciąg to inaczej ćwiczenie jakie zapewnią bezpieczeństwo podczas ich wykonywania dla kręgosłupa. Wiele osób wykonuje źle podnoszenie czy ogólne ćwiczenia z udziałem odcinku kręgosłupa, gdzie łatwo nabawić się kontuzji. Wykonanie martwego ciągu na prostych nogach w sposób prawidłowy zapieni nie tylko bezpieczeństwo ale i lepsze efekty ćwiczeń. Na początku w nauce może przydać się jakiś kij (nawet taki od szczotki) jakim pomoże utrzymać wymuszoną prawidłową postawę ciała.

W martwym ciągu oraz ogólnie bezpiecznych zasadach podnoszenia czy schylania się, jest bardzo ważne aby robić to nie odcinkiem absorbującym obciążenie na dolnych partiach pleców. Ważne aby podczas schylenia mocno wypinać pośladki a plecy aby nadal były proste bez dodatkowego ich odchylania. Siła ciągu powinna być więc skierowana poniżej – jak najbliżej miednicy a nie kręgosłupa.

Kluczowym w martwym ciągu wykonanym prawidłowo jest zachowanie prostego profilu pleców bez żadnych odchyleń zarówno do pałąka do przodu lub do tyłu. Jest to kluczowa zasada o jakiej zawsze warto pamiętać i się do niej stosować. Warto także zwrócić uwagę na nogi – powinny być none lekko ugięte a nigdy wyprostowane do końca na sztywno. To wszystko warto teraz przejść do ćwiczeń i cieszyć się z ich efektów.

4 komentarze

 1. Bardzo dobry poradnik, dokładnie tak jak ten facet pokazuje należy prawidłowo wykonywać martwy ciąg aby był najbardziej efektywny. Polecam bo super odciąża plecy.

  Treninger
 2. Bardzo ładnie ten śliczny Pan to wykonuje. Genialnie i do rzeczy pokazane jak wykonywać te ćwiczenia.

  Anetek
 3. Rozpoczęłam ćwiczyć tak jak ten Pan na filmie i faktycznie plecy są bardzo odciążone podczas ćwiczeń. Polecam martwy ciąg bo sprawdza się bardzo dobrze.

  Anetek
 4. Ostatnio zacząłem ćwiczyć martwy ciąga właśnie tak samo jak pokazane i wychodzi bardzo dobre. Super luzuje i wzmacnia to plecy. Można do tego wykorzystać też małe obciążenie a nawet robić go na ławce do brzuszków w pozycji siedzącej.

  DHW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.