Jak usunąć włosy z nosa

wlosy z nosaWłosy w nosie ma każda osoba, bez względu na pleć. Wszyscy potrzebujemy odpowiedniej pielęgnacji tych włosów po to aby wyglądać schludnie.

Włosy te pozostawione same sobie z czasem zaczynają wyrastać na coraz dłuższe, często wystając z nosa.  Kontrola więc włosów w naszych nosach jest konieczna.

Jak usunąć włosy z nosa – na początek kilka słów o nich samych. Otóż posiadanie włosów w nosie jest korzystne bo służą one do ochrony naszej górnej drogi oddechowej. Oczywiście włosy te powinny być zadbane czyli nie wystawać z naszych nosów, i na to jest kilka sposobów.

Aby nasze nosy nie miały za długich kłaczków można wykonać kilka czynności. Najbardziej prostą a zarazem i najszybszą nie bolącą metodą jest ich ostrzyżenie czy zgolenie. Można do tego użyć zwykłej maszynki do golenia.

Maszynkę tą o małej główce delikatnie, jedną połową się  nasuwa do nosa i obraca aby zgoliła włoski. Trzeba uważać aby ostrze podczas wsuwania nie dotykało skóry. Jest to bardzo prosta i wygodna metoda. Można włosy także przystrzyc małymi nożyczkami.

Kolejna metoda to zastosowanie specjalnego narzędzia do strzyżenia lub wyrywania włosków z nosa. Niestety to często wiąże się z drobnym bólem. Wykonuje się to prosto wkłada się specjalną końcówkę do dziurki nosa która sama wykonuje pielęgnacje naszego owłosienia.

Ostatnią metodą jest ręczne wyrywanie włosów które już wystają z nosa. Jest to trochę bolesne. Często przy wyrywaniu mogą polecieć łzy samoczynnie gdyż jest to układ taki który do tego prowadzi – znajduje się on akurat w części nosowej. Jest to sposób skuteczny na długi czas, gdyż włosy te prawie zawsze wychodzą z cebulkami ale jak pisałem, sposób ten jest mocno nieprzyjemny.

O włosy w nosie należy dbać tylko w początkowej partii nosa, czyli nie pozbywały się włosów z całego nosa. pielęgnacja polega tylko na tym aby nasze włosy nie wystawały z nosa .

Wystarcza do tego usunięcie włosów z pierwszych 5 mm naszego  otworu nosowego. Specjalne dobre narzędzia do pielęgnacji tych włosów można kupić w internecie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Kupić trymer i ogolić :P na pewno nie wyrywać bo to moze sie okazać niebezpieczne. Ja męzowi zakupiłam panasonica, bo spodobało mi sie to, że od rzu po ogoleniu włosków wciąga je i te nie zostają w nosie. a na to wczesniej narzekał.

    Mariacrone
    1. A możesz napisać jakie to mianowicie niebezpieczeństwo masz na myśli. Bo mi nic nie przychodzi do głowy mimo że bardzo staram się coś wymyślić tego typu. Bardzo jestem ciekaw jakie może być niebezpieczeństwo wyrwania wystającego włosa z nosa.

      Krzysiek Kos

Możliwość komentowania jest wyłączona.