Jak spać na podłodze i co to daje

co daje spanie na podlodzeSpanie na podłodze jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia, o ile dobrze przygotujemy posłane. O przygotowaniu posłania na podłodze oraz dlaczego spanie na podłodze jest korzystne już napisałem w innym artykule. W tym omówienie kwestii gdzie rozkładać posłanie i skrótowo dlaczego spanie na podłodze jest bardzo korzystne.

Jak spać na podłodze – Spanie na podłodze rozpoczynamy od przygotowania posłania. Jednakże bardzo ważne jest miejsce w którym te posłanie zostanie rozłożone. Na wstępie trzeba wykluczyć kilka miejsc nie nadających się do spania. Pierwszym z nich jest spanie tuż przy kontaktach energetycznych. Jest to po prostu nie zdrowe dla organizmu. Kontakty zawsze wydzielają silne pole elektromagnetyczne niekorzystnie wpływające na nasz organizm.

Także spanie w pobliżu kaloryferów jest mało korzystne. Tutaj szczególnie mam na myśli spanie zimą lub w innym okresie grzewczym gdy kaloryfer pracuje. Spanie przy emiterze ciepła jest mało korzystne dla zdrowia i nie pozwala się wyspać. Także gdy kaloryfer nie pracuje nie jest to dobre miejsce.

Możliwe jest uderzenie się w niego podczas snu, jak i czasami nadaje on dziwne odgłosy które nie pozwalają zasnąć.

Omijamy okolice balkonów i drzwi. To miejsca gdzie często wytwarzają się i przechodzą różne hałasy. Tak samo na gołej podłodze betonowej rozłożenie prześcieradła nie będzie dobrym pomysłem. Będzie z niej ciągnęło zimno utrudniające sen.

Najlepiej rozłożyć spanie w miejscu zacisznym, o małym natężeniu światła. Dobrze gdy podłoga jest drewniana lub znajduje się na niej dywan. Rozłożyć można tylko prześcieradło lub jeszcze jakieś zmiękczacze i wystarczy tylko spać. Pamiętajmy nie na boku lecz na plecach lub brzuchu.

Spanie na podłodze dobrze wpływa na kręgosłup. Ale także jest to często miejsce w którym człowiek pomimo krótszego snu czuje się bardziej wypoczęty. Spanie na podłodze bardzo szybko regeneruje zmęczenie. Także wpływa korzystnie na stan naszych kości które mają lepszy wyciąg.

Dodam że nie powinno się zawsze spać na podłodze. Należy to traktować jako odskocznie od codzienności na kilka dni czy tygodni.

Ogólnie korzystać z spania na podłodze warto miesiąc czasu, potem ponownie wrócić na łózko. Po jakimś czasie ponownie skorzystać z spania na podłodze. Zmiana miejsca spania jest ważna i to właśnie powinna być alternatywa spania na podłodze. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

3 komentarze

 1. Dlaczego nie można stosować spania na podłodze na stałe?

  Miszael
  1. Witam, w zasadzie można spać przez cały czas o ile jest prawidłowa postawa ciała podczas snu. Problem może się pojawić jeśli ktoś wyciąga się na płasko wtedy kręgosłup nadto się prostuje. W przypadku łóżek tradycyjnych ciało trochę się zapada i jest mniejsze wyciąganie kręgosłupa. O ile ktoś śpi z czyś pod biodro bokiem oraz wysoką poduszką ergonomiczną to jest ok i można tak spać cały czas, w innym przypadku warto robić zmiany.

   Open YouWeb
 2. sprawdziłam, krótkotrwałe spanie na podłodze jest zdrowe. Miałam bardzo silne bóle lędźwiowe kręgosłupa właśnie z powodu złego materaca. Położyłam się spać na podłodze, kupiłam też twardy materac. Po jednej nocy nie musiałam brać tabletek przeciwbólowych, nie potrzebowałam laski do chodzenia. Jedna noc wystarczyła, aby naprostować kręgi. Nowy materac doskonale się sprawdza. Już dwa miesiące minęły od zmiany. Czuję się doskonale

  zadowolona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.