Jak się pozbyć kurzu w domu

kurz w domuKurz zbiera się w każdym domu. To ile się go zbiera dziennie jest zależne od wielu czynników. Im częściej sprzątamy dom tym mniej widać osiadłego kurzu, ale mimo tego jego osiadanie jest równomierne.

Można jednak dzięki kilku czynnością zrobić tak by kurz w domach osadzał się znacznie wolniej. Są to proste czynności ale bardzo skuteczne na dłuższy czas.

Jak oczyścić dom z kurzu – zaczynamy zawsze nie od miejsc gdzie kurz się zbiera lecz przez co się zbiera. Główne ośrodki z których opada kurz to oczywiście sufit i ściany domu. W tych miejscach warstwa kurzu jest znaczna i się nagromadza, przez co musimy wykonać jej zdjęcie. Kurz z ścian oraz sufitu ściąga się bardzo prosto na dwóch zasadach. Jedna to przejechanie miotełką po tych miejscach.

Druga zasada to przejechanie po tych miejscach mokrą ścierką, najlepiej z mikrofibry. Trzeba postarać się dokładnie wyczyścić osiadły kurz na ścianach i suficie. Samo wybranie na początek w czyszczeniu akurat ścian i sufitu nie jest przypadkowe.

Rozpoczynamy ścierać kurze od góry. Chodzi o to że dzięki temu nie opada kurz już na oczyszczone miejsca bo  ścierany go warstwowo. Kolejny krok to wyczyszczenie górnych partii mebli i tego co się znajduje na nich, także na regałach mebli. Czyszcząc schodzimy coraz niżej, a ostatnią czynnością  w sprzątaniu będzie odkurzenie domu.

Pozostaje nam jeszcze zadbanie o kilka drobiazgów. Kurz osadza się także na firankach i na poszyciach kanap oraz pościeli. Wszystkie rzeczy materiałowe które da się wyprać należy zdjąć i wrzucić do pralki. Natomiast poszycia należy jeszcze przed czyszczeniem ścian i sufitu wytrzepać. Powinno się też wytrzepać dywan na dworze.

Takie kompleksowe oczyszczenie z kurzu jest bardzo dobre nie tylko dla zdrowia ale i komfortu. Kurz sam w sobie jest stresogenny i niebezpieczny dla alergików. Im częściej wykonamy takie złożone oczyszczanie domu pomimo jego pracochłonności, to tym czyściej będzie w naszych domach.

Kurz osadza się z pewnych powodów dlatego takie czyszczenie jest bardzo przydatne do skutecznej walki z kurzem. Zapraszamy do kolejnych tematów.