Jak robić mocne spawy

jak robic mocny spawWykonywanie mocnego spawu jest ważne, szczególnie ma to duże znaczenie przy czymś co musi wytrzymać duże obciążenia. Spawy można wykonywać bardzo różne, ale są takie które zapewniają bardzo mocną trwałość i wytrzymałość na naprężenia.

Jak robić mocne spawy – silne spawy wykonuje się na prostych zasadach. Zasady spawania głoszą że mocny spaw to taki który jest na większej powierzchni i lepiej zgrzany. Wykonywanie silnego spawu jest proste, wystarczy tylko dobrze przygotować powierzchnię spawania. Każda powierzchnia do spawania powinna być dobrze oczyszczona aby widniało na niej same tworzywo mające być zespawane.

Po oczyszczeniu powierzchni do spawania należy ją przeczyścić najlepiej benzynom aby odtłuścić jej powierzchnię. Sama najmocniejsza powierzchnia spawu to tak zwany rybi ogon czyli spawanie na trójkąt gdzie spaw ma najdłuższy kontakt. Spaw często bywa bardziej wytrzymały niż sam metal dzięki dobremu usztywnieniu.

Warto pamiętać że spawanie należy wykonywać ciągiem bez zatrzymywania się podczas ciągnięcia łuku spawu. Bardzo ważne jest to aby spaw nie był przepalony czyli nie niszczył struktury spawanego tworzywa i go nie osłabiał. Spaw jest pewnego rodzaju zgrzewem tego co się spawa i nie wolno go przepalać.

Do spawania i danego jego rodzaju trzeba wybrać dobre elektrody, mamy ich spory wybór w zależności od rodzaju spawania, tworzywa oraz grubości spawu. Przy wykonywaniu mocnych spawów trzeba pamiętać że liczy się jego długość, im spaw ma większą powierzchnię trzymania tworzywa tym jest on mocniejszy. Spawy gdy są wykonane źle można poprawiać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. I tutaj trzeba się zgodzić bo im dłuższy jest spaw czyli jego powierzchnia tym jest on mocniejszy. dlatego właśnie robi się różne profile spawów aby trzymany one w jak największym miejscu mocowane metale. Rybi ogon to bardzo mocne spawy tam samo jak wklaśnięcia.

    Stelmart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.