Jak przyciąć kartę SIM do nano SIM lub micro SIM

Jak przyciąć kartę SIMNowsze telefony potrzebują przycięcia kart SIM do mniejszych rozmiarów aby wszystko działało prawidłowo. Jeśli potrzebuje się zmniejszenia karty do formatu Nano Sim lub Micro Sim to można rozwiązać ten problem na kilka sposobów.

Albo przyciąć ją za darmo samemu lub zanieść własną kartę do serwisu gdzie pobrana za tą usługę zostanie opłata lub także zanieść do salonu własnej sieci gdzie może wykonają to za darmo.

Do przycięcia karty SIM do właściwego rozmiaru Mico lub Nano będą potrzebne oczywiście szablony – to znacznie ułatwi prace i zapewni bezpieczeństwo prawidłowego docięcia karty. Szablony takie można pobrać bezpłatnie z internetu. Aby je pobrać wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „szablon karty sim” – jest ich cała masa różnego rodzaju ale wszystkie mają takie same formaty docięć jakich potrzebujemy.

Kolejnym krokiem będzie wydrukowanie szablonu do docinania karty. Na wydrukowanej kartce z szablonami należy umieścić w odpowiednim miejscu kartę SIM jaką chcemy odpowiednio dociąć a następnie najlepiej przykleić ją taśmą aby się nie przesuwała podczas docinania – to bardzo przydatne rozwiązanie.

Do przycinania można użyć ostrych nożyczek lub skalpela. Należy dokładnie prowadzić linię cięcia tak aby nie uszkodzić układu karty. Im mniejszy format jaki chcemy uzyskać tym wycinanie jest teoretycznie trudniejsze – należy to robić na spokojnie bez spieszenia się.


Dobre docięcie karty sim jest jak widać bardzo proste i na pewno każdy sobie z tym poradzi. Jeśli jednak jakimś cudem karta zostanie uszkodzona przez błąd cięcia, to w salonie własnej sieci powinni nam wydać nową. Docięcie karty SIM zajmie nie więcej niż z minutę czasu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Ostatnio samemu też przycinałem kartę sim do mniejszego rozmiaru i dzięki wykorzystaniom szablonów jakie można pobrać z netu nie było z tym większych problemów. Natomiast mój kolega też samemu to robił i uszkodził sobie kartę. Jak się samemu docina trzeba to robić bardzo ostrożnie aby nic nie uciąć za wiele czy nierówno. Chyba najlepiej wychodzi skalpelem anie nożyczkami. Ale jak ktoś ma sprawną rękę to i nożyczki do wycinania simiu też na pewno wystarczą.

    Qamrat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.