Jak przepchać toaletę i udrożnić zapchaną muszlę klozetową

jak przepchac sedesPrzepychanie sedesu na pewno nie należy do miłych zajęć. Jednakże trzeba to wykonać gdyż także toaleta, podobnie jak zlew może się zapchać. Przepychanie toalety wykonuje się na zasadach. Artykuł ten pomoże osobą, które mogą mieć problem znaleźć dobre rozwiązanie.

Jak przepchać sedes czyli muszlę klozetową – przepychanie sedesu już na wstępie warto zaznaczyć że nie zawsze jest takie proste. Wszystko zależy od tego jak mocno cała muszla klozetowa została zapchana na zakrętach przewodu odpływowego. Przepchanie toalety można wykonać na kilka sposobów.

Najprostszy z nich to próba zalania muszli klozetowej wodą do wysokiego poziomu. Czasami większe ciśnienie jakie wytworzy woda wystarczy aby odkorkować zator. Jednakże jest to najbardziej prosta metoda które nie zawsze pomaga. Kolejny sposób to znalezienie kawałka druta.

Na drucie wystarczy zrobić haczyk i zagięcie tak aby można było próbować przepchać zagięcie rury toalety. Wykonuje się ruchy do tyłu i do przodu drutem na którym robimy haczyk rozbijający zator. Zamiast drucika można użyć linki stalowej, przykładowo dowolnej elastycznej plecionki. Ważne jest to, aby w zatorze zrobić szczeliny z którymi poradzi już sobie sama woda.

Do przepychania toalet także można zastosować środki chemiczne które działają w sposób niemal że natychmiastowy. Środki te do przepychania sedesów działają na zasadzie rozpuszczania zatoru.

Środki takie można nabyć w sklepach nawet tych internetowych – oczywiście dobrze się w nie wyposażyć przed przykrą niespodzianką zapchania toalety. Warto posiadać taki środek w domu awaryjnie.

Przepychanie toalety jest nieprzyjemne, można w ostateczności wezwać do tej czynności także ekipę hydrauliczną. Liczyć się jednak wtedy trzeba z większymi kosztami udrożnienia toalety. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

6 komentarzy

 1. Ten artykuł uratował mi życie z problemem zapchanej toalety. Wstyd przyznać ale pisze to z smartfona z toalety. Jako że byłem w niej u dziewczyny i pojawił się taki problem podczas spłukiwania wpadłem w panikę. W necie z komórki trafiłem tutaj i zadziałało rozwiązanie większego ciśnienie. Pot mnie oblewa co by to było gdyby nie zadziałało – chyba bym wybierał ręką. Dziękuję i pozdrawiam.

  Kinger
 2. Pamiętam dawniej rzuciłem takiego klocka że nijak nie dało rady go samemu spłukać a potem jeszcze dodatkowo przepchać toaletę. Uratował mnie sposób z zagiętym drutem jaki robi się jednorazowo do przepchania a potem owija papierem i wywala do śmieci. Jakkolwiek brzmi to humorystycznie to takie nie jest gdy się zapcha toaleta i trzeba samemu coś z tym zrobić.

  Kowta
  1. Wrzątek nie pomoże jak jest zator w toalecie bo przecież już tam stoi woda i by trzeba było ja wybierać aby wrzątek działał ciepłem. Oraz płyn do naczyń by było to bardzo dziwne aby przyniósł rezultaty bo one mają skład antystatyczny zmniejszający napięcie powierzchniowe wody a nic żrącego.

   Kobi One

Możliwość komentowania jest wyłączona.