jak odnaleźć zgubiony telefon – smartfon

jak odnaleźć zgubiony smartfonMoże się każdemu zdarzyć że zginie nam smartfon i trzeba będzie go szukać nie wiadomo gdzie. Aby odnaleźć zagubiony przez na telefon można skorzystać z różnych na to sposobów.

Na początku na pewno trzeba przyjrzeć się aplikacji „menadżer urządzeń android” za pomocą jakiej można wyszukać dokładną lokalizację naszego urządzenia oraz skorzystać z kilku innym bardzo przydatnych możliwości.

Za pomocą tej aplikacji można także zablokować telefon zdalnie jak i zmusić nawet na wyciszeniu do dzwonienia aby zlokalizować na przykład zgubę w domu. Także zdalnie można wykasować dane z naszego urządzenia, jeśli już nie wierzymy w szansę jego odzyskania – po to aby nasze poufna prywatne dane nie wpadły w ręce osób trzecich.

Wadą aplikacji jest to, że telefon musi mieć włączoną nawigację satelitarną oraz aktywne połączenie z internetem. Niestety ta wada w zdecydowanej większości przypadków wykluczy możliwość wyszukania większości zagubionych telefonów. Bo mało kto chodzi z włączonym GPS oraz aktywną i gotową transmisją danych internetu – z racji na szybsze zużycie baterii jak i generowanie dodatkowych kosztów.

Jeśli nie udało się mimo wszystko odnaleźć telefonu to najlepszą radą będzie zmiana haseł na kontach google (w przypadku androida) i wszędzie tam gdzie były publiczne takie dane w telefonie. Także teoretycznie można poprosić policję o wyszukanie lokalizacji telefonu o ile będzie on aktywny a nie wyłączony.

Istnieją także inne aplikacje jakie można pobrać na telefon zabezpieczające urządzenia, także i również bezpłatne. Nie mniej jednak należy zawsze dbać o to, aby komórka nie zginęła, bo jak wiadomo będzie z tym cała masa problemów w dzisiejszych czasach nawet podobnych do zagubienia portfelu z dowodem i innymi dokumentami oraz kartami kredytowymi.

Jeśli możecie polecić jeszcze inne rozwiązania to koniecznie o nich napiszcie w komentarzu. A może komuś udało się tak odnaleźć własny telefon, podzielcie się tym. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Dokładnie jak smartfon nie będzie miał włączonego internetu oraz lokalizacji to nic nie da takie szukanie. A to oznacza że ciągle bateria będzie szybko siadać bo lokalizacja i net to rzeczy jakie najbardziej wyciągają moc z baterii. Ogólnie czyli na obecnym poziomie techniki nie namierzy się go prawie nigdy.

    Wario

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.