Jak łatwo wyciągnąć korek z butelki

Jak wyjąć korek z butelkiZdarza się, że korek wpadnie do butelki i trudno będzie go z niej wyciągnąć. Jest na to jednak sprawdzony bardzo prosty sposób.

Sposób ten zawsze się sprawdza i łatwo go wykonać w domowych warunkach, bez żadnych wymyślnych narzędzi.

Z reguły do butelki wpadają korki od wina. Szczególnie ma to miejsce, gdy zbyt mocno się go wbije w szyjkę butelki lub ułamie się podczas wyciągania. Korek jest bardzo łatwo wyciągnąć gdy utkwił w butelce – o ile jest ona już pusta a nie z trunkiem.

Jeśli wino lub inny trunek nadal znajduje się w butelce – to korka z czegoś takiego nie da się wyjąć do czasu zlania trunku do innego naczynia.

Należy je przelać do innego naczynia z dwóch powodów – wino lub inny trunek zmieni smak na posmak korka, o ile nie jest on syntetyczny oraz trudno z cieczą będzie go wciągnąć.

Jak łatwo i szybko wyjąć korek z butelki

Wystarczy nam do tego tylko i wyłącznie torebka foliowa (typowa jednorazówka) ze sklepu. Ważne aby torebka ta była silna i nie rwała się tak łatwo podczas rozciągania.

Do butelki z wpadniętym korkiem należy włożyć torebkę, tak aby jej końcówka wystawała z szyjki. Torebkę najlepiej ułożyć tak, by stała się płaska i podłużna i wepchać sprasowaną w cygaro do butelki z wystawioną otwartą końcówkę na zewnątrz. Następnie należy korek tak przesunąć obok włożonej torebki, aby znalazł się jak najbliżej szyjki butelki (butelkę z torebką podnosi się do góry nogami).

Kolejnym krokiem jest napompowanie torebki poprzez wystający jej element z otworu szyjki butelki – pompujemy tyle, aby wypełniła ona w środku butelkę, ale by nie tworzyła tam za twardego balonu.

Następnie łapie się wystający element torebki przez jaki ją pompowaliśmy i wyciągamy balonowy worek z butelki – siłą rzeczy wyciągnie on też ze sobą korek – bo czop balonu jest wtedy większy i silniejszy oraz elastyczny.

Jest to jak widać bardzo prosty sposób na uratowanie butelki i korka. Zajmuje jego wykonanie nie więcej niż około jednej minuty czasu a jeśli worek jest silny to ten sposób zawsze się uda bez najmniejszych problemów.

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne pomysły na wyjmowanie wepchanego korka do butelek to koniecznie podzielcie się nimi. Ten sposób wydaje się najłatwiejszy, choć trzeba mieć odrobinę siły – by wyciągnąć to wszystko razem.

Nie zienia to faktu, że chyba jest to najpopularniejszy sposób na tego typu problemy. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

4 komentarze

 1. Wydaje się dość proste. Warto spróbować

  Maria
 2. Do autora: nienajgorsze są twoje rady, ale sprawdzaj artykuły po napisania pod kątem poprawności ortogtaficznej, bo popełniasz strasznie dużo literówek. Część opisów jest też niejasna: ,,łapie się wystający element totebko przez jaki ją napompowaliśmy” Co to znaczy?

  Sajmon Krytyk Wszystkiego
  1. Dziękujemy za opinię, chodzi w tym fragmencie o to: że torebkę pakujemy do butelki zamkniętą stroną „spodem” a jej uszy czyli część otwarta wystaje z butelki – przez otwór torebki tam gdzie uszy ją pompujemy a następnie wyciągamy jej balon z korkiem i to wszystko.

   Open YouWeb
 3. Super sprawa, bardzo mi pomógł ten temat. Zdarzało się że korek wleciał i nie miało się pomysłu jak go wyciągnąć. Bardzo dobrze że nagraliście ten temat i pomogliście rozwiązać takie nieby małe problemy ale strasznie denerwujące. Dziękuję za to.

  Zawil-ate

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.