Jak czyścić ubrania z błota

czyszczenie ubranUbrania ubrudzone w błocie czasami jest ciężko wyczyścić. Zazwyczaj w przypadku drobnego ubrudzenia błotem nie ma sensu ponownie dawać tego ciuchu do prania. Aby wyczyścić błoto z ubrań nie trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku.

Tutaj znajduje się informacja jak sobie szybko poradzić z brudnym ubraniem od błota, tak aby wyglądało czysto bez konieczności prania i moczenia.

Jak wyczyścić ubranie z błota – na początek rozkładamy nasze ubranie tak aby było dobrze widać gdzie jest ubrudzone. Teraz należy szczotką  o miękkim włosiu usunąć błoto z materiału. Robimy to tak aby pozostały już tylko same ślady po błocie na materiale ale bez okruchów błota.

Następnie przygotowujmy zwykła ściereczkę którą namacamy ciepłą wodą i dobrze wyciskamy. Kolejnym krokiem jest przyłożenie ściereczki do miejsca ubrudzenia błotem i delikatne ścieranie.

Ścierka powinna być wilgotna ale nie kapiąca wodą. Pocieranie miejsca ubrudzenia ścierką na pewno pomoże pozbyć się wszystkich śladów po błocie – choć dotyczy to tylko i wyłącznie ubrań ciemnych.

W przypadku ubrań białych lub jasnych należy skorzystać z pralki lub punktowego prania ręcznego. Ubrania ciemne natomiast czyści się w około 2 minut do stanu idealnego wyglądu tylko dzięki ścierce z wodą i pocieraniu na miejscu po błocie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Ja tam zawsze odczekuję aż zaschnie a następnie je wykruszam i czyszczę na sucho. Kolejny krok to dopiero prania. Z tym że jeśli błoto jest trochę wapniste to piorę od razu bo inaczej może rozjaśnić kolor ubrania.

    Witek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.