Jak chronić się przed zimnem

ochrona przed zimnemPrzemarznięcie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Polega ono zawsze na nadmiernym wyziębieniu organizmu, niekoniecznie przez długi czas – czasami do przemarznięcia wystarczy tylko kilka minut. Przemarznięcie może doprowadzić do wystąpienia poważnych następstw jakimi są choroby układu oddechowego lub gorączki.

Co zrobić po przemarznięciu – gdy się przemarznie należy natychmiast podejmować kroki zaradcze aby nie chorować. Od razu po powrocie do domów trzeba wykonać takie czynności jak – szybko zażyć coś przeciwgorączkowego i przeciw przeziębieniu – tutaj świetnie sprawdza się polopiryna s. 

Trzeba także rozgrzać własne ciało od środka, i do tego nie stosuje się alkoholu lecz najlepiej rosół czy zwykłą ciepłą herbatę.

Gdy czujemy że coś nas może brać niedobrego to należy wejść do łóżka i się wygrzewać. Pamiętajmy że przyjęcie witamin wzmacnia nasz organizm, polecam witaminę C. Istotna sprawa to pamiętanie aby nasze nogi były dobrze ogrzane.

Stopy mają kolosalne znaczenie w zdrowiu, nigdy nie powinny być wymarznięte lub znajdować się w czymś mokrym przez dłuższy czas. Kluczową rolę odgrywa po przemarznięciu rozgrzanie organizmu zarówno zewnętrznie i wewnętrznie dlatego musimy robić wszystko abyśmy mieli ciepło.

Co zrobić aby nie przemarznąć – to bardzo proste należy ciepło się ubrać. Ubranie powinno być kompletne, szczególne partie ciała podatne na wyziębienie i niebezpieczne dla zdrowia to nasza głowa oraz stopy. Całe nasze ciało musi być dobrze odizolowane od zimna, ale liczą się najbardziej wspomniane części ciała.  

Na mróz przydatne są ubrania nie tylko ciepłe ale i wybierane z rozwagą z garderoby. To znaczy kurtki powinny być zapinane pod szyję lub stosujemy szalik, czapki, rękawiczki, kalesony itd.

Pamiętajmy że wychładzamy się prze chwile a chorujemy znacznie dłużej, dlatego warto się dobrze ubrać. To co zastosować na przeziębienie lub aby nie złapać przeziębienia warto poszukać w Internecie. Jest bardzo wiele  środków oraz rad co do ochrony zdrowia dlatego odsyłam także dalej, im większa wiedza tym lepsze wyniki. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Teraz bardzo dużo dają termo ubrania oraz ogólnie odpowiednia odzież. W nawet skrajnych temperaturach można dać sobie radę bo nie uchodzi przez nie ciepło i nie gromadzi się wilgoć co jest bardzo ważne. Jak ktoś szuka dobrego to zawsze odzierze termo aktywne oraz te co chronią przed przewiewem wiatru są istotne.

    Treper
  2. Ja jeszcze dodam że alkohol rozgrzewa z pozoru a tak naprawdę nie pomaga za wiele. Najlepsze rozwiązania to ciepłe picie lub rozgrzewające typu z pieprzem czy imbirem szczególnie. To podnosi temperaturę ciała i działa skutecznie oraz wzmacnia odporność.

    Syriusz Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.