Hulajnoga Spokey Avanger – Opinia i Test

Hulajnoga Spokey AvangerHulajnoga Spokey Avanger to urządzenie z jakiego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe jak i młodzież. Jej bardzo wytrzymała konstrukcja oraz wykonanie elementów składowych zapewni komfort korzystania dla osób w dowolnym wieku.

Hulajnoga ta doskonale nadaje się jako alternatywny środek transportu. Dzięki sporym kołom można nią jeździć niemal na każdym twardym trenie – jest to świetny sposób na aktywny i rekreacyjny sposób przemieszczania się w terenie – szczególnie w miastach czy po drogach rowerowych lub chodnikach.

Hulajnoga posiada przedni amortyzator – pozwoli on znacznie płynniej się poruszać, nawet po umiarkowanych nierównościach terenu. Także wspominany amortyzator znacznie zmniejsza drgania podczas jazdy, jakie mogą być odczuwalne na kierownicy a tym samym zwiększa wygodę poruszania się w terenie. Szczególnie przydatne podczas jazdy na chodnikach lub kostce brukowej.

Koła hulajnogi Spokey Avanger dają możliwość jazdy w wielu rodzajach terenu, dzięki swoim rozmiarom. Przednie koło liczy 230 milimetrów średnicy (23 cm), natomiast tylne 180 milimetrów średnicy (18 cm). Pracują one na łożyskach typu ABEC9 – jakie zapewniają płynność ruchu i małe opory toczenia a tym samym pozwalają jeździć stosunkowo szybko.

Koła są wykonane z PU czyli poliuretanu, jaki jest trwalszy od typowej gumy czy kauczuku na wszelkie uszkodzenia, przetarcia oraz pęknięcia – jest to z niewielkim kosztem podwyższenia twardości materiału. PU stosuje się, gdy liczy się duża żywotność elementu.

Obręcze na jakich założony jest PU wykonane są z grubego tworzywa sztucznego. Nie powinno być z nim najmniejszych problemów – jednakże podczas bardzo silnego uderzenia, przykładowo podczas spadku ciężkiej osoby na hulajnodze z krawężnika mogą się uszkodzić.

Kierownica jest regulowana – można ustawić odpowiadającą wysokość jej wspornika. Istnieje kilka wariantów ustawienia jej wysokości – maksymalna jej wysokość to 96 centymetrów. Zapewni to komfort korzystania zarówno dla dorosłych jak i młodzieży. Na kierownicy znajdą się rączki wykonane z miękkiej pianki.

Podest hulajnogi jest antypoślizgowy i pokryty nowoczesną grafiką. Jego wymiary to 57 na 15 centymetrów. Zapewnia to bardzo swobodne ulokowanie się na urządzeniu. Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 100 kilogramów. Osoby cięższe powinny stawać stopą umiejscowioną na hulajnodze w miarę blisko przedniego koła a nie na jej środku.

Hulajnoga ma możliwość składania, aby zajmować znacznie mniej miejsca. Wystarczy w tym celu odciągnąć dźwignie przy przednim kole, aby zatrzask pozwolił się złożyć korpusowi. Dzięki temu łatwiej ją schować jak i przenosić.

Materiał z jakiego została wykonana to w 80% aluminium (podstawa, kierownica) oraz stalowy widelec wraz z hamulcem – dzięki temu jest to konstrukcja bardzo wytrzymała a zarazem stosunkowo lekka.

Podest jest stworzony w taki sposób, aby nie ślizgały się na nim buty. Żebrowania w podeście zapewnią stabilne przywarcie podeszwy i brak poślizgu nawet gdy są one mokre. Na blacie jest grafika z napisem nazwy hulajnogi czyli Avanger.

Jedna drobna wada dotycząca podestu, to jest trochę zbyt niskie zawieszenie. W przypadku mocnych skrętów mogą boki podestu trzeć o podłoże po jakim się jeździ. Dotyczy to brania zakrętu w ciasnym łuku – podest mógłby być zdecydowanie wyższy bez opadania ku przodowi sprzętu.

Pod podestem znajduje się mała nóżka do postawienia hulajnogi, aby nie trzeba było jej kłaść. Nóżka działa dość ciasno dzięki mocnej sprężynie i czasami trzeba się wysilić aby ją rozłożyć lub złożyć pomagając sobie rękoma.

Hamulec jaki jest umiejscowiony z tyłu działa na zasadzie docisku – wystarczy go nacisnąć aby blokował on obroty tylnego koła. Hamulec ten działa na zamontowanej sprężynie – sprawdza się on bardzo dobrze – hamowanie następuje poprzez spowolnienie obrotów a nie nagłe zatrzymanie się tylnego koła.

Hulajnoga Spokey Avanger spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa w tym EN 14619.

Warto wspomnieć, że jest to model typu Unisex – czyli skierowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jego wygląd nadaje się dla każdego przedstawiciela dowolnej płci, co niewątpliwie jest dużą zaletą.

Informacje na stronie producenta: Hulajnoga Spokey Avanger

Trzeba wspomnieć, że jazda na hulajnodze Spokey Avanger daje bardzo dużo satysfakcji oraz przyjemności. Dzięki dużym kołom można się na niej mocno rozpędzić – nawet do około 20 km/h. Dzięki możliwości dostosowania wysokości kierownicy, dużemu udźwigowi wagi oraz szerokiemu podstawi – jest ona wygodna zarówno dla osób dorosłych jak i młodzieży lub dzieci.

Bez wątpienia jest to sprzęt warty polecenia oraz wypróbowania. Na nas zrobił bardzo pozytywne wrażenie a jazda na niej była całkowitą przyjemnością. Warto wspomnieć, że coraz więcej osób w dużych miastach wybiera ten typ transportu z wielu powodów – jest szybki, dzięki dużej ilości coraz lepszych dróg rowerowych i chodników można nim dojechać prawie wszędzie i łatwo go przenosić oraz zabierać ze sobą na wykłady, do pracy czy sklepu.

Podsumowując zdecydowanie polecamy ten produkt – jazda na nim to czysta przyjemność a samo wykonanie jest stabilne i precyzyjne oraz wydaje się trwałe. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

10 komentarzy

 1. Taka z większymi kołami wydaje się idealna. Te zwykłe na małych to tylko dla dzieci w około domu. Te spore kółka i już wiedziesz nawet na ubitą drogę polną bez najmniejszych problemów. Na jasnych błoniach wiele osób jeździ z dużymi kołami na hulajkach.

  Pakito
 2. Mam bardzo podobna i potwierdzam, że jest to super zabawa. Szczególnie fajnie jak można jechać z górek i robić wiraże czy slalom między jakimiś plastikowymi kubeczkami. Na nich robiliśmy często takie zawody w parkach aby omijać te pachołki przy dużej prędkości z górki.

  matias91
 3. Tak patrząc na śmigającą młodzież, także samemu nabiera się ochoty. U mnie w Wrocławiu sporo osób dorosłych czy studentów jeździ tym o mieście. Studentów bardzo dużo na wykłady jeździ na hulajnogach. Ja mam za daleko aby do pracy dać radę tym dojechać ale na bliższe wypadku wygląda świetnie.

  Adam Smolęda
 4. Im większe koła tym szybciej jedzie. Widziałem patenty jak samemu wymienia się koła na większe o ile pozwala na to widelec. Koła często można kupić w marketach budowlanych i tego typu sklepach.

  mr.skrew
 5. Bardzo mi się podoba taka hulajnoga, a spokey to dobra marka sam mam ich kilka sprzętów. Także z chęcią bym pojeździł na czymś takim. Może kupie dla dzieciaków i samemu skorzystam przy okazji.

  Krystian
 6. Z chęcią bym nabyła taki pojazd dla dzieci. Sprawdzę czy da się kupić przez internet bo sklepu firmowego u mnie w miejscowości nie ma. Dziękuję za informacje.

  Paulina
 7. Zaglądam sobie na maula a tam nowe powiadomienie – tym razem o Hulajnodze. Właśnie takie testy turystyczne czy sportowe mi się podobają. Jeździłem już na takich szybszych u znajomych, potwierdzam bardzo fajnie gdy jest do tego dobry teren.

  Gawik
 8. No takie sprzęty to ja rozumiem, i dla dziecka i dla dorosłych dla zabawy. Czyli łączymy przyjemne z pożytecznym. Miej więcej jaka jest tego waga? Jedynie takiej informacji mi zabrakło.

  Antyweb
  1. Witamy, jej waga to około 6 kg z kartonem. Producent nie podaje wagi na swojej stronie a także sami nie ważyliśmy. Natomiast 6 kg jest to określenie ciężaru paczki podczas wysyłki a więc pewnie coś około 5-5,5 kg.

   Open YouWeb
 9. Spokey Avanger mówicie, zapamiętam sobie ten sprzęt. Na pewno coś takiego zamówię aby sobie pojeździć. Ruch bardzo cenny a rolki już mi same nie wystarczają. Akurat mam trasę wokoło jeziora u siebie idealną na takie rozwiązania.

  Wakrzyński Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.