How to Make Tomato Ketchup

Make Tomato KetchupHow to Make Tomato Ketchup – czyli przepis jak zrobić bardzo szybko keczup z pomidorów. Już na samym wstępie trzeba napisać, że keczupy pomidorowe są bardzo zdrowe i mają mnóstwo zastosowań wpływających pozytywnie dla zdrowia oraz działają jako tarcza przed różnymi chorobami. Zdecydowanie warto jeść nie tylko świeże pomidory ale i keczupy z ich udziałem.

Do wykonania przyda się połowa małej cebuli obrana z łupiny, następnie łyżka brązowego cukru jaką należy rozpuścić w ciepłej wodzie (1/2 filiżanki) – wrzuca się do niej obraną cebulę i blenduje. Należy sprawdzić czy cebula jest całkowicie roztarta w naczyniu i nie ma jej większych kawałków. Kolejny krok do przygotowania keczupu pomidorowego to wlanie do miski przecieru z pomidorów i dodanie trochę gorczycy może być pół łyżeczki roztartej, około 3 łyżeczek octu, 1/4 łyżeczki roztartych goździków i tyle samo cynamonu i soli. Przyda się także połowa łyżeczki musztardy.

Wszystko to należy dokładnie zmieszać aż do zagęszczenia i już keczup pomidorowy jest gotowy. Można go przelać do szklanej butelki – najlepiej ciemnej za pomocą lejka. Wykonanie jak widać jest bardzo proste. Jeśli ktoś chce zdrowszą wersje tego przepisu można całkowicie pominąć krok dodawania cukru.

Keczup pomidorowy zrobiony według tego przepisu możne być przechowywany przez kilka dni bez żadnych problemów w lodówce. Dzięki temu, że robi się go tak szybko nie trzeba przygotowywać go dużych ilości na zapas. Dodatki jakie się wykorzystuje w przepisie także można modyfikować do własnych potrzeb i gustów smakowych. Sprawdza się on idealnie w połączeniu z frytkami. Zapraszamy do kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Wersja bez cukru na keczup bardziej mi pasuje. Super się sprawdza taki do frytek faktycznie czy nawet na jakieś rolo.

    Migowka
  2. Ja do keczupu dodaje jeszcze zawsze odrobinę pieprzu oraz kurkumy. To świetnie wpływa na poprawienie ostrości oraz jeszcze bardziej jest zdrowe – szczególnie kurkuma ma takie działanie dodatkowe. Ale to jest odrobina 1/5 łyżeczki. Można także do własnego keczupy dodać jakieś ulubione zioła takie jak przykładowo lubczyk, koper czy coś innego czego lubi się smak.

    Kitchen Food
  3. Całkiem fajnie wygląda taki pomysł na keczup, muszę tego spróbować jak wyjdzie w smaku. Myślę że może być całkiem fajny.

    Kolins

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.