HOW TO MAKE SNOW GLOBES

snow globesHOW TO MAKE SNOW GLOBES – czyli jak zrobić dekoracja śnieżną w słoiku. Dekoracja tego typu zawsze budzi zachwyt, można zrobić ją na wiele różnych sposobów. Dekorację śnieżną można wykonać zarówno taką jaka statycznie będzie wyglądała pięknie bez dodatków cieczy lub aktywną – czyli gdy ją potrząśniemy zacznie tak jak by sypać w niej śnieg u noszący się w cieczy.

Na początku warto przygotować sobie słoik w jakim chce się wykonać dekorację. Słoik dobrze gdy ma gładkie ścianki i jak najcieńsze szkło aby dobrze było widać jego zawartość wewnątrz. Następny krok to przygotowanie sobie miniaturowych dekoracji jakie chce się w nim umieścić. Mogą być to mini sztuczne choinki, domki, prezenty czy figurki lub innego tego typu. Całą aranżację dekoracyjną należy przykleić klejem do wieczka słoika (nakrętki) od strony wewnętrznej.

Kolejnym krokiem w przypadku dekoracji statycznej będzie oszronienie sztucznym śniegiem wnętrza słoika – pamiętajmy aby robić to z odległości jeśli używamy spreju aby nie za mocno przyciemnić szkło, tak aby nadal było przezroczyste.

Następnie zakręcamy słoik i ustawiamy go do góry nogami – dekoracja będzie gotowa. W wersji aktywnej wystarczy wlać do słoika ciecz w postaci wody destylowanej lub innej bezpiecznej cieczy. Do słoika wrzuca się granulowany sztuczny śnieg i zakręca słoik. Dekoracja także jest już gotowa pod obrócenie naczynia do góry nogami. Jak widać wykonanie śnieżnej kuli jest bardzo proste – efekty wizualne są rewelacyjne. Warto więc ją wykonać.2 komentarze

  1. Bardzo ładne są takie dekoracja, nawet nie myślałam że można zrobić to samemu. Widziałam takie duże z wodą w sklepie i kosztowały gigantyczne pieniądze. Super że tak tanio można zrobić je samemu w domu.

    Monisia
  2. takie rozwiązania dla mnie są świetne. Bardzo tanio można zrobić prześliczną ozdobę do domu czy nawet na prezent. Na pewno nie jest to jeszcze oklepane. Sama muszę to zrobić – może tyle choć śniegu będzie się miało co słoiku.

    Hiacynta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.