How to Make Slime without Borax

slime boraxHow to Make Slime without Borax – czyli jak zrobić plastyczną masę ozdobną do zabawy dla dzieci. Jest to bardzo elastyczna masa przypominająca przezroczysty na wpół ciekły kauczuk lub plastycznego gluta – nie bez powodu nazywają to często szlamem do zabawy, mimo że nie ma to żadnego związku z brudem. Jest to po prostu fajna masa jaką można dowolnie modelować czy ugniatać.

Slime without Borax – czyli nasza masa ma różne zastosowania, oczywiście typowa zabawa po przez jej kształtowanie oraz rozciąganie. Także działa bardzo pozytywnie na zwalczanie stresu a dodatkowo wpływa na wyrobienie sobie odrobiny siły podczas jej modelacji. Natomiast nie posiada żadnych elementów ujemnych – przez co jest bezpieczna – nie dawać jej jednak malutkim dzieciom jakie mogą ją gryźć.

Do jej wykonania potrzebna jest oczywiście ciekła skrobia, klej, woda a dodatkami upiększającymi wygląd mogą być oczywiście barwniki żywnościowe, świecące farby czy brokat i tego typu dodatki. Opis wykonania jest bardzo prosty pokazany na filmie. Ważne aby masę trzymać w foliowej torebce jaką można zamknąć (strunowa) aby nie wysychała. Masę także można chować do lodówki. Wykonanie zajmuje kilka minut a zabawy jest bardzo wiele. Warto wykonać – sami zobaczcie na filmie jak fajnie się ona modeluje.

2 komentarze

  1. Chyba coś podobnego nawet widziałam w sklepie u nas. Na pewno daje dużo rozrywki dzieciom na początku bo wygląda to całkiem fajnie.

    Aneki
  2. To z oczami świetnie się prezentuje, zabawnie wygląda. Nawet mam chęć coś takiego zrobić dla dzieciaków. Na pewno będzie z tego sporo zabawy. Dziękuję za pokazanie pomysłu i jak to zrobić. Postaram się wykorzystać te rady.

    Krzychoz

Możliwość komentowania jest wyłączona.